Oburzające, kontrowersyjne zdjęcie. Mówią co powinny jeść katolickie dzieci, rodzice wpadli w furię

Oburzające, kontrowersyjne zdjęcie. Mówią co powinny jeść katolickie dzieci, rodzice wpadli w furię Źródło: Facebook/Wydawnictwo Ojców Franciszkanów Niepokalanów

Dzieci zostały nieświadomie wciągnięte w religijną kłótnię? Franciszkanie na swoim profilu opublikowali dość niewinne zdjęcie, które opatrzyli tekstem. To właśnie załączony opis wzbudził kontrowersje, nie tylko wśród rodziców.

Rodzice dzieci są oburzeni - nie wyobrażali sobie, że Franciszkanie mogą być zdolni do czegoś takiego. Jednak duchowni nie mieli złych intencji, co potem uargumentowali, niektórzy jednak mimo to sądzą, że każą dzieciom jeść produkty niewegańskie.

Dzieci stały się przedmiotem dyskusji

Wydawnictwo Ojców Franciszkanów Niepokalanów umieściło na swoim Facebooku zdjęcie dziecka z napisem, który oburzył większość internautów. W wyjaśnieniach wydawnictwa pojawiła się nawet postać Szymona Hołowni.

- Jadam mięsko, pijam mleko, lubię cukier, używam zabawkowych pistoletów - jestem katolikiem - głosił napis.

Wielu fanów wydawnictwa, a także katolików śledzących sprawę, miało duchownym za złe, że promują złe wzorce.

- Wasz patron i wzór Franciszek według przekazu kochał i litował się nad zwierzętami, a wy jesteście podobni grobom pobielanym, z zewnątrz wydajecie się piękni ludziom, a wewnątrz jesteście pełni wszelkiej nieczystości - nie brakowało komentarzy w tym stylu. 

Franciszkanie dosadnie zaznaczyli, że nie chcą wykluczeń i podziałów. Katolikiem może być każdy, bez względu na to, co je i co robi

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Wydawnictwo edytowało potem swój wpis argumentując, że posługują się logiką arystotelesowską, a nie marksistowską. Jak można przeczytać w poście, dialekt marksistowski "pozwala na wypowiadanie sprzecznych twierdzeń, na przykład na głoszenie równości i tolerancji, a jednocześnie wykluczanie katolików, patriotów, mięsożerców i kto tam akurat staje na drodze ich "postępu". Jednocześnie prosty jest wniosek, że Franciszkanie wierzą w dobro bezwzględne i nie w ich naturze są wykluczenia oraz szykany.

Dzisiaj grzeje: 1. Po twarzy kobiety przemieszczała narośl. W środku było ŻYWE STWORZENIE [ZDJĘCIA]
2. Krzysztof Jackowski miał wizję dot. Bożego Narodzenia. Polacy nie będą zadowoleni, zapowiada "nieciekawy", mroczny czas

- Post powstał niejako w odpowiedzi na coraz silniejsze tendencje promocji wegetarianizmu i weganizmu pod płaszczykiem domniemanych religijnych wymogów. Należy zachować dystans i asertywność wobec herezji głoszonych np. przez p. Hołownię - odpisał jednej z osób przedstawiciel wydawnictwa. Chodziło o to, że Szymon Hołownia chce, aby pokazywać dzieciom prawdę i śmierć zwierząt - skąd bierze się mięso w supermarketach.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Anita szykowała się do ślubu, ale wtedy pojawiła się porażająca diagnoza. Najgorsze były słowa lekarza, złamały jej serce
  2. Szykują się ważne zmiany, będzie limit na płacenie gotówką. Ustalono kwotę, której nie będzie można przekroczyć
  3. Córka wyjawiła ojcu największy sekret. W zemście bezlitośnie ją zgwałcił
  4. Słowa, które Przybylska wypowiedziała do przyjaciółki przed śmiercią. Po latach ujawniono ich treść
  5. Ile można dorobić do emerytury od 1 grudnia 2019? Trzeba znać kwoty, inaczej STRACISZ pieniądze

Źródło: Facebook

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News