Dwoje dzieci zostało same. Mama walczy o życie, babcia zmarła przez koronawirusa

Dwoje dzieci zostało same. Mama walczy o życie, babcia zmarła przez koronawirusa Źródło: pxhere.com CC0 Public Domain

Dzieci zostały kompletnie same, nie miały nikogo bliskiego, kto mógłby o nie zadbać. Ich mama walczy o życie, a ukochana babcia, która pomagała w opiece, zmarła przez koronawirusa.

Dzieci nie wiedziały, jak sobie radzić. Do tej pory opiekowała się nimi mama oraz babcia. Koronawirus zabrał im dwie najważniejsze osoby w życiu.

Dzieci przeżyły śmierć babci, teraz boją się o mamę

Dwaj nastoletni bracia nie kryją swojego płaczu, rozczarowania oraz złości. Ich babcia umarła przez koronawirusa, a stan mamy pracującej intensywnie w służbie zdrowia dopiero niedawno się pogorszył. Musiała zostać hospitalizowana - cały czas walczy o życie i nie wiadomo, czy z tego wyjdzie. Dzieci żyją w ogromnym stresie. Na co dzień zajmują dom w Montevarchi w pobliżu Arezzo w Toskanii i to w nim muszą spędzać samotnie kwarantannę.

Dzieci wychowują się też bez ojca, do tej pory mama spełniała się w roli podwójnego rodzica. Sąsiedzi znając sytuację chłopców, nie mogli pozostawić ich samych sobie. Doskonale wiedzieli, że nie mają tutaj nikogo bliskiego, kto zrobiłby im chociaż zakupy. Postanowili więc działać.

Chłopcy mogą liczyć na pomoc sąsiadów, zostali otoczeni ogromną troską

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Lokalny dziennik "La Nazione" opisał, na jaki gest zdobyli się sąsiedzi i mieszkańcy Montevarchi. Łańcuch dobroci i wspaniałych uczynków zapoczątkował burmistrz miasteczka, Silvia Chiassai Martini. Dalsi krewni dzieci oraz wolontariusze pomagający również innym odciętym od świata przez koronawirusa dostarczają im codziennie 3 posiłki. Dzięki temu chłopcy nie muszą mierzyć się z gotowaniem.

Dzisiaj grzeje: 1. Polacy kochali go za kultowe seriale TVP i TVN. Niestety, nie żyje znakomity aktor, miał zaledwie 46 lat

2. Ratowniczka medyczna wychodziła na dyżur. Nie mogła przewidzieć, co przygotowali dla niej sąsiedzi, łzy same płyną

Mało tego, przed ich domem został postawiony kamper. W środku czuwa mężczyzna, który pełni niejako rolę "strażnika". Kiedy chłopcy mają z czymś problem lub czegoś potrzebują, mogą go poprosić o radę i pomoc przez balkon. Udało im się również skontaktować telefonicznie ze swoją mamą. Mimo, że kobieta ma ogromne trudności z oddychaniem, niesamowicie uszczęśliwiła ją informacja o tym, że dzieci mają odpowiednią opiekę.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Chroni komórki przed starzeniem się i wspomaga czerwone krwinki. Witamina E jest bardzo ważna dla organizmu człowieka
  2. Legenda światowej piłki walczy o życie. Jest zakażony koronawirusem, jego stan jest bardzo ciężki
  3. Koronawirus uszkadza nie tylko płuca? Niepokojące wyniki badań naukowców z kilku krajów
  4. Antek Królikowski pokazał, jak spędza kwarantannę. Przerażony wzrok mówi wszystko, na zdjęciu nie jest sam
  5. Wiadomo, co na kwarantannie robi Robert Janowski. Zdjęcie mówi samo za siebie
  6. Przed włożeniem jajek do gotującej się wody wrzuć kawałek cytryny. Rewolucyjny trik ułatwiający gotowanie

Źródło: Fakt

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News