Brytyjscy lekarze ostrzegają wszystkich rodziców, nowa infekcja atakuje dzieci. Natychmiast powinni zgłosić je do lekarza

Brytyjscy lekarze ostrzegają wszystkich rodziców, nowa infekcja atakuje dzieci. Natychmiast powinni zgłosić je do lekarza Źródło: piqsels

Dzieci mogą być zagrożone nie tylko koronawirusem. Brytyjscy lekarze zauważyli, że dzieci zaczęły chorować na coś kompletnie nowego i dotąd niespotykanego. Problem dotyczy tak ogromnej liczby maluchów, że medycy postanowili bliżej przyjrzeć się problemowi.

Dzieci znów znalazły się w sporym niebezpieczeństwie. Lekarze zauważyli wiele zachorowań na infekcję, której patogen nie jest do końca znany.

Dzieci zaczęły chorować na inną, śmiertelną chorobę

Jeśli chodzi o dzieci i stan ich zdrowia związany niejako z koronawirusem, lekarze do tej pory zwrócili uwagę głównie na dziwne objawy na nogach. Teraz sen z powiek spędza im co innego - nie mają pojęcia, czy ta poważna infekcja to również objaw koronawirusa czy kompletnie inna choroba. Skłaniają się ku tej drugiej kwestii. Od ponad 3 tygodnia dzieci trafiają do szpitala, niestety najczęściej na oddziały intensywnej terapii, a ich stan wskazuje na ciężki. Powodem jest wieloukładowy stan zapalny, którego przebieg jest bardzo poważny.

Naukowcy będą mogli stwierdzić, czy nowa choroba ma powiązania z koronawirusem, jeśli przebadają odpowiednie patogeny, może to jednak zabrać nieco czasu. Co ciekawe, wieloukładowy stan zapalny występuje zarówno u dzieci, które chorują lub chorowały na koronawirusa, a także u tych zdrowych. Lekarze rozkładają ręce, teraz zostaje im tylko walczyć o ich życie. Jak podaje "Daily Star", należy czekać na wyniki badań - z takim zjawiskiem nawet eksperci stykają się po raz pierwszy w swojej karierze.

Rodzice nie powinni zwlekać z poinformowaniem lekarza

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Członkowie Towarzystwa Intensywnej Opieki Pediatrycznej postanowili zareagować. Z powodu coraz większej liczby zachorowań wśród dzieci na wieloukładowy stan zapalny zaapelowali do rodziców, aby nie zwlekali z zawiadomieniem lekarzy, jeśli ich maluch narzeka na złe samopoczucie.

Dzisiaj grzeje: 1. Minister Zdrowia apeluje do Polaków. Chodzi o majówkę
2. Nie żyje uwielbiana i ceniona Polka. Zmarła dziś nad ranem, ogromny smutek

Wieloukładowy stan zapalny objawia się m.in. bólem brzucha, problemami żołądkowo-jelitowymi oraz zapaleniem serca. Lekarze na tę chwilę nie potrafią odpowiedzieć, jaka grupa wiekowa jest zagrożona, nie wiadomo też, ile dokładnie zgonów było skutkiem niebezpiecznego stanu zapalnego. Medycy porównali chorobę m.in. z zespołem wstrząsu toksycznego i chorobą Kawasakiego, w której pojawiają się problemy z oddychaniem, gorączką i bóle całego ciała.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Brytyjscy lekarze ostrzegają przed kolejną nową infekcją. Jej przebieg jest wyjątkowo ciężki, może mieć związek z epidemią
  2. Jerzy Brzęczek i Zbigniew Boniek przeszli testy na obecność COVID-19
  3. Tata poszedł z 3,5-letnim Kacperkiem na spacer, wrócił sam. Trwają intensywne poszukiwania
  4. 3 znaki zodiaku, które męczą się w małżeństwie. Ich partnerzy nie mają łatwego życia
  5. Banalny przepis na niebiański sernik na spodzie z czerstwego chleba. Zrobisz go w 10 minut, ale smak zapamiętasz przez lata
  6. Zdumiewająca omyłka Biedronki. Polacy w pośpiechu ruszyli do sklepów, żeby nie przegapić okazji w środku nocy

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News