Potwierdzono zakażenie koronawirusem u 6 dzieci. Najmłodsze nie ma nawet 3 lat

Potwierdzono zakażenie koronawirusem u 6 dzieci. Najmłodsze nie ma nawet 3 lat Źródło: Pixabay FeeLoona

Dzieci pozytywnie przeszły testy potwierdzające możliwość zarażenia koronawirusem. Dane te zostały potwierdzone przez władze, a dane dzieci trafiłī do rejestru osób chorych na COVID-19.

Dzieci są w różnym wieku, najmłodsze nie ma nawet 3 lat. Władze nie podały, w jaki sposób doszło do zarażenia się przez nie wirusem, jednak nie ma pewności co do tego, że tak się stało. Potwierdzają to oficjalne wyniki laboratoryjne.

Dzieci w różnym wieku

Informacja dotyczy tylko małych pacjentów mieszkających na terenie województwa mazowieckiego. Dane, które podane zostały przez Mazowiecki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny, informują, że na terenie województwa zarażonych wirusem SARS-CoV-2 jest 169 osób dorosłych, bez podziału na płeć, a ich wiek zawiera się w granicach 18-85. Dodatkowo inspektor sanitarny poinformował, że na terenie województwa zarażonych jest 6 dzieci. Czworo z nich ma od 6 do 14 lat, jednak dwójka małych pacjentów jest poniżej 3. roku życia.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Znajdują się pod opieką lekarzy

Dzieci oraz dorośli, u których potwierdzono zarażenie koronawirusem przebywający na Mazowszu znajdują się w szpitalach pod ciągłą opieką lekarzy oraz pielęgniarek. Rozlokowani są w szpitalach w Warszawie, Nowym Dworze Mazowieckim, Radomiu, Puławach, Nowym Mieście i Grójcu. Mazowieckie to województwo, które obecnie przoduje w statystykach co do potwierdzonych przypadków koronawirusa. Obecnie laboratoryjnie potwierdzono tu zakażenie u 175 osób.

Dzisiaj grzeje: 1. Syn słynnej aktorki przekazał tragiczne wieści. Zmarła wczoraj na koronawirusa

2. Z ostatniej chwili: wiadomo, co z próbną maturą i egzaminem 8-klasisty. Zapadła oficjalna decyzja

Statystki aktualizowane są na bieżąco

Do informacji publicznej podano statystyki województwa, z których można dowiedzieć się, że aż 6 314 osób objętych jest obowiązkową kwarantanną domową, a nadzorem epidemiologicznym 8 891. Hospitalizacja w związku z podejrzeniem zarażeniem wirusem dotyczy obecnie 447 osób. Wśród wszystkich województw są to najwyższe poziomy, jednak według danych pobliskie województwo łódzkie, które znajduje się na drugim miejscu, posiada jedynie o 64 mniej osób z pozytywnymi wynikami na obecność wirusa. Zarówno władze wojewódzkie, jak i państwowe pozostają w ciągłym kontakcie i na bieżąco starają się kontrolować sytuację oraz docierać do osób, z którymi miały styczność zarażeni ludzie.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nowe objawy koronawirusa. Lepiej ich nie lekceważyć
  2. Który piłkarz zarabia najwięcej na świecie? "France Football" ujawnia najbogatszą trójkę
  3. Ważny apel papieża Franciszka. Poprosił o jedną rzecz, podał datę 25 marca
  4. Syn słynnej aktorki przekazał tragiczne wieści. Zmarła wczoraj na koronawirusa
  5. Zauważyli starszą kobietę walącą młotkiem w samochód. Gdy podeszli bliżej, usłyszeli 4 słowa, natychmiast rzucili się w jej stronę
  6. Zła wiadomość, cenny produkt dla wszystkich już jest limitowany. Inspekcja Handlowa komentuje

Źródło: Warszawa w pigułce

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News