dzieci ostrzeżenie eksperci
Pixabay RitaE
Joanna Szwalikowska - 20 Października 2020

Eksperci ostrzegają rodziców. Jedna rzecz jest wyjątkowo groźna dla małych dzieci, trzeba wiedzieć

Dzieci każdego dnia mają styczność z bardzo niebezpieczną dla nich rzeczą. Eksperci wydali pilne ostrzeżenia dla wszystkich rodziców. Zagrożenie jest o wiele większe niż sądzono do tej pory.

Dzieci, które są karmione butelkami każdego dnia połykają miliony cząsteczek tworzyw sztucznych, czyli tak zwanych mikroplastików, tak przynajmniej twierdzą naukowcy z międzynarodowego zespołu badawczego, przekazuje Polsat News. Jak to się dzieje? Niestety, okazuje się, że niosą one o wiele większe zagrożenie niż twierdzono dotychczas.

Marta Kaczyńska szaleje z radości, przekazała cudowną nowinę. Wielkie gratulacjeMarta Kaczyńska szaleje z radości, przekazała cudowną nowinę. Wielkie gratulacjeCzytaj dalej

Dzieci każdego dnia połykają miliony mikroplastików. To o wiele bardziej niebezpieczne niż sądzono

Według naukowców cząsteczki mikroplastiku uwalniają się podczas sterylizacji pojemników w wysokich temperaturach. Badanie zostało opublikowane w magazynie "Nature Food" i określono je "kamieniem milowym" w sprawie zrozumienia codziennego narażania człowieka na spożywanie małych tworzyw sztucznych.

Uwalnianie plastiku zostało przetestowane w dziesięciu różnych rodzajach butelek służących do karmienia niemowlaków, które stanowią większość w globalnym rynku internetowym. Sterylizowano je, zgodnie z zaleceniami WHO, w temperaturze 96 stopni, po czym przygotowano specjalną formułę, czyli zmieszanie gorącej wody z proszkiem.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Porzucili dziecko na bazarze. Po 20 latach dziewczynka przeczytała list i zamarła, prawda wyciska łzy z oczuPorzucili dziecko na bazarze. Po 20 latach dziewczynka przeczytała list i zamarła, prawda wyciska łzy z oczuCzytaj dalej

Wyniki badania wykazały, że uwalnianie mikroplastiku miało wahać się pomiędzy 1,3 do nawet 16,2 milionów cząstek na litr przygotowanego płynu. Naukowcy wykazali również, że sterylizacja oraz przygotowanie formuły pobudziło produkcję bilionów cząsteczek nanoplastików. Oznacza to, że przeciętne niemowlę każdego dnia w ciągu pierwszych 12 miesięcy życia jest narażone na przyjmowanie 1,6 miliona mikroplastików dziennie.

- Byliśmy absolutnie zaskoczeni liczbą mikroplastików wytwarzanych przez butelki dla niemowląt - przekazał prof. John Boland z Trinity College w Dublinie podczas rozmowy z "The Guardian". Niestety, jak się okazuje, butelki to nie koniec. Problem z wytwarzaniem cząsteczek mikroplastiku pojawia się również w przypadku czajników oraz pojemników na żywność. Skutki zdrowotne przyjmowania takiej ilości substancji sztucznych na ten moment pozostają nieznane. Autorzy ostatniego badania zwracają więc szczególną uwagę na potrzebę pochylenia się nad tym problemem, zwłaszcza w kwestii niemowląt.

Dzisiaj grzeje:

1. Premier Morawiecki zapowiedział kolejne obostrzenia. Wszystko zmieni się już za kilka dni

2. Nowy objaw koronawirusa, pojawia się w szczególności u dzieci. Wszyscy rodzice powinni wiedzieć

3. Nowe ognisko koronawirusa w Polsce. Niestety, zagrożone małe dzieci i wiele rodzin

W jaki sposób możemy uniknąć podawania swoim dzieciom takiej ilości mikroplastiku? Naukowcy sugerują, że pomocny będzie dodatkowy etap mycia. Należałoby zagotować wodę w nieplastikowym pojemniku, następnie schłodzić i dopiero wtedy trzykrotnie wypłukać wysterylizowaną wcześniej butelkę. Pokarm również powinien być przygotowywany w nieplastikowym pojemniku.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Najszybsze naleśniki z 2 produktów przygotujesz w 3 krokach. Obłędne, pyszne, znakomite, nieziemskie
  2. Stanisław Kogut cierpiał przed śmiercią. Syn działacza piłkarskiego opisał ostatnie chwile ojca, straszne
  3. Rodzice mogą zapłacić za dziecko 500 zł kary. Policja bez wahania wypisze mandat
  4. Służby natychmiast przerwały pogrzeb, przegoniono żałobników. Porażające sceny w polskiej miejscowości
  5. MSZ zabrało głos ws. zamknięcia granic. Kluczowa wiadomość dla wszystkich Polaków
  6. Hakerzy włamali się na konta społecznościowe posłanki. Wiemy jak się zabezpieczyć, jest jeden ważny szczegół
Ujawniamy: rodzina z programu Ujawniamy: rodzina z programu Czytaj dalej

Źródło: Polsat News

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News