Przykre informacje z Polski. Koronawirusem zaraziło się dwoje dzieci, wiemy w jakim są stanie

Przykre informacje z Polski. Koronawirusem zaraziło się dwoje dzieci, wiemy w jakim są stanie Źródło: unsplash.com Artem Beliaikin

Dwoje dzieci zarażonych koronawirusem. Rodzice są wstrząśnięci. Wyjątkowo przykre informacje, wiemy w jakim są stanie.

Dzieci znajdują się poza tzw. grupą ryzyka, do której z kolei należą osoby starsze i zmagające się z innymi chorobami. Nie oznacza to jednak, że nie istnieje możliwość zarażenia się Covid-19 wśród najmłodszych. Eksperci informują, że zarażone dzieci przechodzą chorobę bardzo łagodnie, a niekiedy nawet zupełnie bezobjawowo, a mimo to niestety, wciąż zarażają osoby starsze. W mediach właśnie pojawiły się informacje o dwójce zarażonych pociech. 

Przykre informacje z Polski, dwoje dzieci zarażonych koronawirusem. W jakim są stanie? 

Jak podaje portal Warszawa w pigułce, liczba zarażonych koronawirusem na Mazowszu niepokojąco wzrasta. Na chwilę obecną odnotowano tam aż 82 przypadki, w tym, jak dodano, dwoje dzieci. 19 marca poinformowano o 32 nowych zachorowań. Wiadomo, że wśród nowych chorych znajdują się dzieci, które natychmiast trafiły pod opiekę lekarzy. Na szczęście, zarówno życie nieletnich, jak i pozostałych zarażonych nie jest zagrożone. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Kilka dni temu informowaliśmy również o chorym na koronawirusa 18-miesięcznym dziecku. Podobnie jak w tym przypadku, stan maleństwa był dobry. Należy zatem wspomnieć, że ostrożność powinni zachować nie tylko dorośli, ale również dzieci. U małoletnich objawy często mogą nie występować, a mimo to, jako chorzy, zarażają innych. Wówczas najbardziej zagrożone są osoby starsze, często schorowane. 

Dzisiaj grzeje: 1. Najnowsze dane o chorych na koronawirusa Polakach. Ministerstwo Zdrowia właśnie podało porażające dane

2. Tragiczne zdjęcia z Włoch. Wojsko ciężarówkami wywozi trumny z ciałami, kostnice nie mają miejsca

Przypominamy, że stosując się do zaleceń Ministerstwa Zdrowia każdy powinien ograniczyć wyjścia z domu do minimum. Należy unikać skupisk ludzi, często myć i dezynfekować ręce. Ponadto, osoby z objawami wskazującymi na koronawirusa, powinny najpierw zadzwonić na wyznaczoną do tego infolinię, gdzie dopiero zostaną poinstruowane w kwestii kolejnych działań. Gdy tylko pojawią się pierwsze objawy, niezagrażające życiu, należy zupełnie ograniczyć kontakt osobisty z innymi. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Jeden z największych szpitali w Polsce wstrzymuje działalność. Wszystko przez koronawirusa
  2. Koszmarna śmierć byłego mistrza kraju. Zmarł w bardzo młodym wieku, osierocił malutką córeczkę
  3. Oszacowano, ile w Polsce będzie zarażonych. Liczby mogą niektórych przerażać
  4. Premier Morawiecki podejmie niebawem ważną decyzję. Chodzi o nasze dzieci
  5. Mama zrobiła zdjęcie swojemu dziecku w ramionach ojca. Zlinczowali ją w sieci, wszystko przez jedną rzecz
  6. Polka wróciła z Niemiec. Szybko uciekła z kwarantanny, bo tradycyjne jedzenie jej nie smakowało

Źródło: warszawa w pigulce

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News