Ksiądz wykorzystał 75 dzieci. Robi się słabo, kiedy usłyszy się, kogo obwinił za swoje karygodne czyny

Ksiądz wykorzystał 75 dzieci. Robi się słabo, kiedy usłyszy się, kogo obwinił za swoje karygodne czyny Źródło: YouTube / FRANCE 24

Dzieci były wykorzystywane przez duchownego przez wiele lat. Mężczyzna nie zaprzecza oskarżeniom, ale jego tłumaczenia są zupełnie niewiarygodne.

Dzieci były molestowane przez księdza na przestrzeni wielu lat. Skandaliczne szczegóły procederu ujrzały światło dzienne. Duchowny przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów. Podczas swojego procesu złożył niewiarygodne zeznania. Jego wyjaśnienia są szokujące.

Dzieci były ofiarami molestowania seksualnego przez księdza

We Francji trwa proces księdza Bernarda Preynata. Szokujące informacje o jego zbrodniach obiegły media na całym świecie. Duchowny oskarżony jest o seksualne molestowanie nieletnich. Jego ofiarami miało paść aż 75 dzieci. Mężczyzna przyznał się do winy, lecz podczas rozprawy złożył szokujące zeznania. Za swoje oburzające czyny obwinia Kościół.

– W wieku 14,15 lat zainteresowałem się młodszymi ode mnie chłopcami. Przełożony wezwał mnie do siebie i powiedział mi, że jestem nienormalny i chory - wyznał podczas procesu.

Ostatecznie Preynat został wyświęcony na księdza po długiej psychoterapii. W latach 1986-1991 miał dopuścić się molestowania 10-letnich dzieci, za co teraz odpowiada przed sądem. Wcześniej wykorzystywał nieletnich również w latach 70. i 80., lecz sprawy te uległy przedawnieniu i nie poniesie odpowie karnie za te przestępstwa.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Tłumaczenia duchownego są szokujące. Twierdzi on, że winę za jego pedofilskie zbrodnie ponosi Kościół Katolicki, który nie zareagował na niepokojące przesłanki i nie odsunął go od posługi kapłańskiej.

– Gdyby Kościół odsunął mnie wcześniej, szybciej przestałbym to robić – powiedział.

Francuski duchowny skrzywdził 75 dzieci

Na jaw wyszło również, że oskarżony wielokrotnie spowiadał się z popełnianych czynów, jednak nikt nie reagował na jego słowa. To kolejny przykład na ukrywanie pedofilii w Kościele Katolickim. Wierni byli zbulwersowani jego słowami.

– Spowiednik rozgrzeszał mnie i prosił, żebym nie robił tego ponownie. Miesiąc później i tak zaczynałem od nowa – wyznał  Preynat.

Dzisiaj grzeje: 1. Turysta popełnił fatalny błąd, robi tak wielu. Musi zapłacić teraz 16 tys. euro
2. Najpierw pobicie, teraz tragiczna śmierć. Gwiazda disco polo straciła dziecko, przeżyła piekło przed laty

Za popełnione czyny mężczyźnie grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Proces francuskiego duchownego wciąż trwa.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Danuta Holecka wolałaby zapomnieć o nagraniu sprzed lat. Jej dziecko potrzebowało pomocy
  2. Możesz uniknąć podwyżek opłat za śmieci. Musisz tylko zadbać o jedną rzecz
  3. Musisz w tym roku rozliczyć PIT? Mało kto wie o wielkiej zmianie, dotyczy każdego podatnika
  4. Dręczył małą Madzię do samej śmierci. Teraz spotkał go bardzo przykry los
  5. Fani "M jak miłość" we łzach, nie byli przygotowani na tego typu obrót spraw. Samobójstwo uwielbianej bohaterki

źródło: NaTemat

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News