Dzieci i ich przyszłość
Unsplash.com Natalie Chaney
Konrad Karpiuk - 17 Maja 2020

Przekazali niebywałą prawdę o przyszłości rodzących się obecnie dzieci. Trudno przejść obojętnie

Eksperci przekazali, co czeka rodzące się dzisiaj dzieci. Okazuje się, że mogą one żyć w zupełnie innym świecie, niż my. Możliwe, że wiek emerytalny będzie przedłużony nie o kilka, a nawet o 10 lub 20 lat. Specjaliści uważają, że cykl życia polegający na edukacji, pracy i emeryturze może się kompletnie zmienić. To i wiele innych rzeczy może być efektami życia w świecie przyszłości.

Wiele wskaźników sugeruje, że nawet połowa dzieci rodzących się w krajach zachodu, może dożyć nawet 105 lat. Wydawałoby się to całkiem pozytywną zapowiedzią, ale nie jest to wcale tak oczywiste. W związku ze zwiększeniem się średniej życia może zmienić się świat, jaki znamy. Dłuższe życie to też większe obciążenie dla systemu emerytalnego oraz medycznego.

Dzieci będą żyły dłużej, to oznacza wiele zagrożeń

Jak wskazują autorzy książki "100-letnie życie", Lynda Gratton i Andrew Scott, wizja nie będzie taka straszna, jeśli będziemy wiedzieli, jak się do niej przygotować. Ich zdaniem władze poszczególnych krajów już teraz powinny brać to pod uwagę przy planowaniu przyszłości systemów gospodarczych. W związku z ludźmi dożywającymi ponad setki pojawia się wiele zagrożeń.

WeteranRozmawiał z polskim bohaterem, nagle usłyszeli syreny radiowozów. Niebywałe sceny, ciężko powstrzymać łzyCzytaj dalej

Wśród zagrożeń są kwestie takie jak widmo gerontokracji (władzy osób starszych, przez to, że będą mieli większość w wyborach), zapaści systemu emerytalnego (którego upadek w Polsce jest i tak wieszczony), jak i poważnych problemów w służbie zdrowia (które odczuwamy właściwie już teraz). Ponadto istnieje obawa, że ludzie nie będą wydawać pieniędzy.

Wzrasta średnia życia, władze powinny się na to przygotować

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Nadciśnienie przez popularną przyprawęLubisz dodawać ją do obiadu? Popularna przyprawa szkodzi sercu i mózgowi, jeśli nadmiernie ją spożywamyCzytaj dalej

Wzrost średniej życia obserwujemy już od wielu lat. Jeszcze w XVI wieku ludzie często nie dożywali czterdziestki, a obecnie śmierć w tym wieku jest uznawana za przedwczesną. W Polsce jeszcze w 1931 roku przeciętna trwania życia wynosiła niecałe 50 lat, obecnie wynosi 79. Do setki wciąż daleko, ale jak zauważają autorzy, biorąc pod uwagę rozwój medycyny i technologii, obecnie rodzące się dzieci mogą dożywać bardzo sędziwych lat.

Dzisiaj grzeje:

1. Jutro nie otworzą wszystkiego, coraz więcej fatalnych informacji. Nie chcą narażać dzieci

2. Wyszła z dzieckiem w wózku na spacer. Musiała interweniować policja, co za wstyd

Oczywiście osoba sceptyczna stwierdzi, że życie jako człowiek zniedołężniały może być trudne. Jednak jak twierdzą eksperci, większa długość życia oznacza także dłuższy okres życia w zdrowiu. To może również oznaczać, że aby ratować gospodarkę przedłużony zostanie wiek emerytalny. W wyniku takich zmian, tradycyjny model edukacja - praca - emerytura może wydłużyć się lub znacznie zmienić.

Najlepsze newsy dnia:

  1. "Halo, tu papież Franciszek". Siostra zmarłego na COVID-19 proboszcza nie mogła uwierzyć, kto do niej dzwoni
  2. Olbrzymia tragedia w rodzinie słynnego gwiazdora. Jego 8-letni synek zginął w dramatyczny sposób
  3. Kilkaset osób w Warszawie zatrzymanych przez policję. Użyto gazu i środków przymusu
  4. Psy pomogą w walce z epidemią. Ruszyły już testy
  5. Przekazali niebywałą prawdę o przyszłości rodzących się obecnie dzieci. Trudno przejść obojętnie
  6. Stosuj wodę z cukrem 2 razy w tygodniu, działa nieziemsko. Mąż szybko oniemieje na twój widok, wspaniała kuracja

Agnieszka Chylińska przeszła operacjęAgnieszka Chylińska przeszła operację podczas izolacji? Nie cichną głosy po publikacji ostatniego nagraniaCzytaj dalej

Źródło: Forsal

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News