Nie wszystkie dzieci mają możliwość codziennie zjadać ciepły posiłek
CDC Unsplash.com
Agata Jaroszewska - 16 Września 2020

Czy wszystkie dzieci powinny mieć zapewnione darmowe posiłki w szkołach?

Kwestia tego czy dzieci powinny mieć zapewniony ciepły posiłek w szkole wraca niczym bumerang. Popieracie ten pomysł? Czy wszystkie dzieci, bez względu na sytuację ekonomiczną rodziców, powinny otrzymywać darmowy obiad?

Dzieci wróciły do szkół, więc wrócił również temat dotyczący obiadów jedzonych w szkolnych stołówkach. Rodzice chętnie korzystają z tej możliwości, szczególnie w momencie, gdy dzieci uczęszczają na zajęcia dodatkowe i wracają do domu później. Ciepły posiłek jest bardzo ważny i nie należy zastępować go jedynie kanapkami. Niestety nie wszyscy opiekunowie mogą pozwolić sobie na wykupienie posiłków dla swoich pociech. Dodatkowo nie wszystkie rodziny łapią się w ramy pozwalające otrzymać pomoc finansową związana z opłacaniem obiadów na szkolnych stołówkach. Czy rządzący powinni stworzyć prawo i nałożyć na szkoły obowiązek wydawania darmowego obiadu każdemu dziecku?

Dzisiaj grzeje:

1. Andrzej Duda pożegnał wielkiego Polaka. Ciężko uwierzyć, że nie żyje

2. Dlaczego nie wolno trzymać nóg na desce rozdzielczej? Zdjęcia po wypadku

3. Od dziś obowiązuje nowy, surowy zakaz. W ostatniej chwili wprowadzono dwa kluczowe wyjątki

Problem głodu nie dotyczy jedynie odległych krajów, gdzie następuje problem z dostępnością chociażby do wody pitnej. Również w Polsce wiele dzieci nie może cieszyć się codziennie pełnowartościowym posiłkiem, którzy szczególnie w okresie dorastania jest bardzo ważny do prawidłowego rozwoju. Każdy z nas może pomóc i chociażby codziennie wchodzić na stronę Pajacyka, który od lat pomaga zapewnić obiady dla najbardziej potrzebujacych dzieci. Co uważacie na ten temat? Czy posiłki w polskich szkołach powinny być darmowe? Wiele osób popiera to rozwiązanie, jednak bez odgórnych decyzji nie można oczekiwać zmian w skali całego kraju.

Najlepsze newsy dnia:

  1. 70-latek zjadł w Biedronce cukierka wartego 40 groszy. Został skazany
  2. Grypa i Covid-19 równocześnie? Wypowiedź lekarza nie pozostawia złudzeń
  3. Wszyscy trzymali kciuki, Tomasz Stockinger właśnie oświadczył. Nie mógł dłużej ukrywać prawdy
  4. Jest afera, Lech Wałęsa ujawnił treść listów. Jeden szczegół od razu przykuwa uwagę, przesadził?
  5. Tragiczne informacje o śmierci aktorki obiegły media. Ciało znaleziono w domu, miała dopiero 36 lat
  6. Tylko łyżka, nie mniej ni więcej i wyjdą najlepsze pod słońcem kotlety mielone

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News