Mnóstwo rannych, w tym dzieci. Zdjęcia z miejsca są straszne, trwa akcja ratownicza w Polsce

Mnóstwo rannych, w tym dzieci. Zdjęcia z miejsca są straszne, trwa akcja ratownicza w Polsce Źródło: pikio

Okropny wypadek, poszkodowane są przede wszystkim dzieci. Niestety, media donoszą, że dwie osoby są w ciężkim stanie - właśnie trwa akcja ratownicza. Na miejscu roi się od karetek i straży pożarnych, służby robią wszystko, aby nikomu więcej nie stała się krzywda.

Dzieci jechały na wycieczkę, w autokarze było łącznie ponad 30 osób. Niestety, w pewnym momencie doszło do tragedii. O wypadku informuje RMF 24.

W autokarze było ponad 30 osób, to w większości dzieci

Ogromne utrudnienia dla kierowców na autostradzie A1 na wysokości Tczewa. Ok. godziny 5:40 między węzłami Swarożyn i Stanisławie na Pomorzu doszło do wypadku. Według wstępnych ustaleń dziś rano autokar wiozący dzieci na wycieczkę do Trójmiasta, niespodziewanie dachował i przebił bariery na autostradzie. Świadkowie relacjonują, że pojazd jest bardzo zniszczony. Według wstępnych doniesień dwie osoby są w ciężkim stanie - zostały przewiezione do szpitala.

- Na miejscu zatrzymywali się inni, którzy jechali na autostradzie. Pomagali wydostawać się ludziom z tego autobusu. Autobus dość mocno uszkodzony. Wyglądało to tak, że on wypadł z drogi na barierze, w autobusie nie było okien, musiał na pewno dachować, stoczył się z tej skarpy - donosi słuchacz RMF 24 na "gorącej linii" stacji radiowej.

Na miejscu bez przerwy pracują służby, duża skala zniszczeń

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Nie mamy informacji o ofiarach śmiertelnych. Sześć osób wymagało interwencji pogotowia i przewiezienia do szpitala. Pozostałym osobom udzielono pomocy na miejscu - mówił w rozmowie z TVN24 Piotr Basara z pomorskiej straży pożarnej. Z kolei kom. Michał Sienkiewicz z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku w rozmowie z dziennikarzami "Wirtualnej Polski" zdradził, że rannych jest kilkanaście osób, a podróżujące dzieci były w wieku 7-16 lat.

Dzisiaj grzeje: 1. Informacja z ostatniej chwili: Najpierw Henryk Wujec, teraz ona. Nie żyje Ewa Demarczyk
2. Aktorka "M jak Miłość" trafiła do szpitala. Wiadomo, co się z nią dzieje
3. Dziwne zachowanie Agaty Dudy po latach wyszło na jaw. Nikt nie miał pojęcia

Autostrada A1 w związku z wypadkiem i usuwaniem zniszczeń jest zablokowana w kierunku Gdańska. Policja organizuje objazdy i ostrzega, że ta sytuacja może potrwać jeszcze kilka godzin. Teraz wszyscy czekają na ustalenia policji, co mogło doprowadzić do wypadku. Nie wiadomo, jakie są wyniki badań kierowcy na obecność alkoholu, czy było to tylko zmęczenie lub nieszczęśliwy manewr. Na zdjęciach z miejsca zdarzenia widać całkowicie zniszczony autokar - zmiażdżony przód, wybite okna, powyłamywane drzwi i głębokie wgniecenia z prawej strony pojazdu przyprawiają o ciarki.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Z ostatniej chwili: Nie żyje Wiesław Dębicki
  2. TVP i TVN informują, będzie niebezpiecznie. Zacznie się już dzisiaj
  3. Masz konto w banku? Nie ma dobrych wiadomości, chodzi o własne pieniądze
  4. Niestety, informacje nie są dobre. Najgorzej od ćwierćwiecza, wielu Polaków ucierpi?
  5. Dziennikarka TVN została napadnięta przez nietrzeźwego mężczyznę pod kościołem. Ujawniła szczegóły dramatycznej historii ze swojej młodości

Źródło: RMF 24, TVN24, Wirtualna Polska

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News