Dzieci dziwna choroba w USA
piqsels.com Creative Commons Zero - CC0
Klaudia Bochenek - 14 Maja 2020

Dotyka głównie dzieci i ma dziwne objawy. Wraz z epidemią pojawiła się dziwna choroba w USA

To właśnie dzieci najczęściej zapadają na dziwną chorobę. Lekarze diagnozują u maluchów szereg objawów, które występują przy okazji zachorowania na koronawirusa. Naukowcy nie potrafią wytłumaczyć, dlaczego zapadają na nią najmłodsi oraz dlaczego jest powiązana z epidemią.

Tajemnicza choroba atakuje dzieci w USA i na całym świecie. Lekarze starają się zapanować nad sytuacją - muszą zmagać się nie tylko z koronawirusem.

Dzieci chorują nie tylko na koronawirusa

Stany Zjednoczone są w tym momencie w najgorszej sytuacji na świecie pod względem liczby zachorowań na koronawirusa. Odnotowano 1 390 764 pozytywnych przypadków zakażenia, przy czym łączna liczba zachorowań na świecie wynosi ponad 4,3 mln. Statystyki w USA wykazują też 297 232 zgony. Na koronawirusa zapadają zarówno dorośli, jak i dzieci - jednak u tych drugich zauważono przedziwne objawy wskazujące na chorobę Kawasaki. To rzadkie schorzenie głównie u dzieci, w którym dochodzi do zapalenia naczyń krwionośnych, najczęściej z powodu czynnika zakaźnego - u zdiagnozowanych dzieci najczęściej wcześniej występuje infekcja układu oddechowego. Podobnie jest i w tym przypadku.

imgwIMGW wydaje kolejne ostrzeżenia, chodzi o konkretne województwa. Lepiej uważaćCzytaj dalej

COVID-19 atakuje właśnie układ oddechowy. Być może działanie zakaźne koronawirusa skutkuje zwiększoną ilością przypadków choroby Kawasaki. Co więcej, dzieci z objawami wskazującymi na tę chorobę przeszły pozytywnie test na koronawirusa lub obecność jego przeciwciał w organizmie. U najmłodszych pojawia się wysypka, obrzęk ust oraz tzw. "malinowy język". W USA do tej pory zachorowało 80 dzieci - jak przewidywali lekarze, większość z nich jest "pozytywna". Przypadków może być jednak jeszcze więcej.

Choroba Kawasaki występuje także w Europie?

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Od przedszkola do Opola, zmiana gwiazdoraWróżyli mu karierę na miarę Lindy, wylądował w "Od przedszkola do Opola". Zmienił się nie do poznaniaCzytaj dalej

Na szczęście naukowcy z USA zapewniają, że chorobę da się wyleczyć, podając leci przeciwzapalne i przeciwciała. Nie potrafią wytłumaczyć, dlaczego organizmy najmłodszych są najbardziej podatne na chorobę Kawasaki. Dziwna choroba miała zabić 3 osoby (2 chłopców w wieku 5 i 7 lat oraz 18-latkę) ze stanu Nowy Jork. Wystąpiła u nich gorączka, bóle brzucha, wymioty, nudności oraz obrzęk dolnych kończyn. O alarmującym wyglądzie palców u stóp pisaliśmy tydzień temu - jest to ściśle powiązane z koronawirusem.

Dzisiaj grzeje:

1. Z samego rana Ministerstwo Zdrowia wydało do wszystkich Polaków komunikat najwyższego stopnia
2. Babcia zawsze wkładała do lodówki wacik. Można się śmiać, ale każdy powinien tak robić

"The Telegraph" podaje przykład z Europy, dokładnie z Londynu. 14-latek miał stwierdzonego koronawirusa, zaczęły występować u niego też objawy choroby Kawasaki. Niestety zmarł w Evelina London Children's Hospital. Lekarze z Wielkiej Brytanii również nie potrafią wytłumaczyć, dlaczego choroba Kawasaki ma aż tak ścisły związek z COVID-19.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
  2. Choroba, która potrafi zmienić życie w koszmar. Zmaga się z nią aż 2 miliony Polek
  3. Zbigniew Boniek wywołał burzę w mediach społecznościowych. Kibice wściekli po słowach prezesa PZPN
  4. Ciężko oderwać wzrok od jego filmów, zgarnęły wiele nagród. Niestety, nie żyje wybitny Polak
  5. 4000 złotych dla konkretnej grupy Polaków. Wpłynęła oficjalna propozycja
  6. Wystarczyło jedno zdjęcie Agaty Dudy. Burza w sieci
  7. Najtańszy, najszybszy i najpyszniejszy. Cudowny sernik bez sera, rewelacyjna receptura trafiła do sieci

Michał Wiśniewski wziął udział w popularnej akcjiMichał Wiśniewski zwrócił się do wszystkich Polaków, mamy nagranie jego Hot16. Padły wyjątkowo gorzkie słowaCzytaj dalej

Źródło: NaTemat, Wirtualna Polska

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News