Dzieci znalazły w rzece dziwaczny przedmiot. Kiedy zorientowali się, czym jest, zamarli

Dzieci znalazły w rzece dziwaczny przedmiot. Kiedy zorientowali się, czym jest, zamarli Źródło: Facebook.com Edward Malicki

Dzieci bawiły się w rzece. Znalazły na dnie przedziwny przedmiot. Kiedy zorientowano się, co odkryły, natychmiast powiadomiono służby. Sytuacja była bardzo niebezpieczna, mogło dojść do ogromnej tragedii. Mieszkańcy tych okolic już kiedyś przeżyli taki dramat.

Dzieci spędzały czas nad rzeką, nagle w trakcie zabawy w wodzie znalazły przedziwny przedmiot. Kiedy przyjrzeli się odkryciu na dnie akwenu, zamarli z przerażenia. Powróciły bolesne wspomnienia sprzed lat, natychmiast powiadomiono odpowiednie służby.

Dzieci bawiły się w rzece. Na dnie znalazły dziwny przedmiot

Do groźnego zdarzenia doszło w Czechyniu w Nadleśnictwie Płytnica w województwie zachodniopomorskim. Dzieci bawiące się w rzece Pilawa znalazły na dnie przedziwny przedmiot. Na szczęście o swoim odkryciu natychmiast poinformowały leśniczego. Kiedy mężczyzna zorientował się, co leży na dnie rzeki, zamarł z przerażenia. Na miejsce wezwano policję.

W rzece znajdował się niewypał, przybyli na miejsce wezwania policjanci zabezpieczyli teren wokół pocisku do czasu przyjazdu saperów. Specjaliści zabrali niewybuch na specjalny poligon, gdzie przeprowadzono kontrolowaną detonację ładunku. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Saperzy zdetonowali pocisk

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Mieszkańcy Czechynia wstrzymali oddech z przerażenia na wieść o niewybuchu w rzece. 21 lat temu w tej miejscowości doszło do tragedii, w wyniku której śmierć poniósł 17-latek. Chłopak znalazł niewybuch, który zabrał do domu, a następnie umieścił pocisk w imadle i próbował przepiłować. Wtedy doszło do wybuchu. Nastolatek zginął na miejscu, a eksplozja ciężko raniła jego 13 letnią siostrę oraz dwóch kolegów - 8-latka i 21-latka. 

Dzisiaj grzeje: 1. Niestety, nie będzie bezpiecznie w najbliższych dniach. Zacznie się już jutro wieczorem

2. Rodzice wyrzucili noworodka na śmietnik. Tłumaczenie ojca woła o pomstę do nieba

3. Naprawdę przykre, wszyscy modlili się by się udało. Niestety, nie żyje Oleńka

Służby apelują do wszystkich, by z daleka omijać wszystkie znaleziska przypominające niewybuchy. Pod żadnym pozorem nie wolno ich dotykać, przenosić ani samodzielnie rozbrajać. O takim odkryciu należy niezwłocznie poinformować policję.  

Najlepsze newsy dnia:

  1. Iwona Węgrowska jest w ciąży. Gratulacje spływają z każdej strony, wiadomo, kto jest ojcem
  2. Papież podjął ostateczną decyzję. Sławoj Leszek Głódź musi pogodzić się z losem
  3. Nowa lista czerwonych i żółtych powiatów. Jest spore zaskoczenie
  4. Łukasz Szumowski powiedział właśnie, kiedy cała Polska może stać się czerwoną strefą
  5. Europosłanka Magdalena A. ma poważne kłopoty. Zajęła się nią prokuratura, jest akt oskarżenia

Źródło: o2

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News