Twoje dzieci chodzą późno spać? Właśnie odkryto nowe zagrożenie

Twoje dzieci chodzą późno spać? Właśnie odkryto nowe zagrożenie Źródło: Pixabay.com ddimitrova

Dzieci, które późno chodzą spać, są narażone na wyjątkowe zagrożenie. Naukowcy przedstawili wyniki nowych badań, są zaskakujące. Pora zasypiania oraz długość snu może mieć znaczący wpływ na zdrowie najmłodszych.

Dzieci które kładą się spać później niż ich rówieśnicy, mogą być narażone na groźne konsekwencje zdrowotne. Naukowcy przeprowadzili nowe badania, wyniki ich pracy są zaskakujące. Każdy rodzic powinien o tym wiedzieć, by nie narażać swoich pociech na niebezpieczeństwo.

Dzieci zasypiające później od rówieśników mogą być bardziej narażone na choroby przewlekłe

Naukowcy z Barcelona Institute for Global Health, wskazują, że objawy astmy są powiązane z cyklem dobowym. Przeprowadzono badanie, którego celem była obserwacja zależności między porą zasypiania i wstawania a ryzykiem wystąpienia astmy i alergii wśród nastolatków. Wyniki eksperymentu są zaskakujące.

- Nasze wyniki wskazują na powiązanie między preferowanym czasem snu i astmą oraz alergiami. Nie możemy być pewni, że późne chodzenie spać powoduje astmę, ale wiemy, że produkcja hormonu snu - melatoniny -często jest rozregulowana u ludzi, którzy późno zasypiają. Takie zaburzenie może z kolei wpływać na alergiczne odpowiedzi młodzieży - przekazał dr Subhabrata Moitra, autor pracy opublikowanej w piśmie "ERJ Open Research".

Naukowcy z Barcelona Institute for Global Health przebadali ponad 1500 dzieci

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Przebadanych zostało 1600 nastolatków w wieku 13-14 lat, którzy byli uczestnikami projektu Prevalence and Risk Factors of Asthma and Allergy-Related Diseases Among Adolescents.

- To pierwsze badanie, które sprawdzało możliwy wpływ wyborów związanych ze snem na ryzyko wystąpienia astmy i alergii u młodych ludzi. Otwiera ono interesującą i ważną ścieżkę badań. Wiemy już, że wysypianie się jest ważne dla fizycznego i psychicznego zdrowia, więc powinniśmy zachęcać nastolatków do korzystania z dobrego snu w nocy - mówił ekspert.

Dzisiaj grzeje: 1. Właśnie zakończyło się głosowanie Polonii w wyborach prezydenckich. Ogromne zaskoczenie

2. GIS wydał pilne ostrzeżenie. Każdy powinien się z nim zapoznać

Nastolatkowie byli pytani o swoje zwyczaje związane ze snem, pory w ciągu dnia i nocy, kiedy czują się najbardziej zmęczeni oraz o dolegliwości w drogach oddechowych tj. świst czy alergiczny katar. Eksperci wzięli pod uwagę również inne czynniki wpływające na potencjalną alergię i odkryli, że młodzi ludzie, którzy kładą się spać później od swoich rówieśników, są aż trzykrotnie bardziej narażeni na astmę, a ryzyko alergicznych nieżytów nosa wzrasta w ich przypadku dwukrotnie.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Legia Warszawa świętuje mistrzostwo w wyjątkowy sposób. Wszystko wyglądało inaczej niż zawsze, zabawa potrwa do rana (WIDEO)
  2. Starła rzodkiewkę i ogórka, a potem dodała ostateczny składnik. Wyszła nieziemsko pyszna surówka, wygrywa prostotą
  3. Pamiętacie "Cudowne lata"? Padniecie, kiedy zobaczycie, jak dzisiaj wygląda Kevin
  4. Smutne sceny w Tatrach. Koń przewrócił się podczas pracy, zatrważająca reakcja dorożkarza
  5. Chłopak z zespołem Downa zaprosił dziewczynę na szkolny bal. Po wszystkim napisała powalające słowa, wszyscy czytali je ze łzami w oczach
  6. Śmierć ukochanej córki, a teraz znów smutna wiadomość. Ewa Bem przeżywa trudne chwile

Źródło: Nauka w Polsce

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News