dzieci nauka zdalna porażająca prawda
Pixabay finelightarts
Joanna Szwalikowska - 11 Listopada 2020

Rodzice ujawniają porażającą prawdę o zdalnej nauce najmłodszych. Można tylko załamać ręce

Dzieci z najmłodszych klas szkoły podstawowej od poniedziałku wróciły do nauki zdalnej. Rodzice postanowili ujawnić prawdę na temat całego systemu. Sytuacja jest tragiczna.

Dzieci z klas 1-3 szkoły podstawowej uczą się w trybie zdalnym od poniedziałku 9 listopada. Niestety, jak się okazuje, nie są one w stanie poradzić sobie w takiej formie. Zdenerwowani rodzice zdecydowali się zdradzić całą prawdę na ten temat.

Zacznie się już dziś o 14:00, służby z całego kraju w pełnej gotowości. Sytuacja jest poważnaZacznie się już dziś o 14:00, służby z całego kraju w pełnej gotowości. Sytuacja jest poważnaCzytaj dalej

Dzieci z najmłodszych klas nie są w stanie poradzić sobie podczas nauczania zdalnego

- Na razie to jest totalna porażka. Zamiast pracować, to przez 3 godziny zajęć online siedziałam z synem przy laptopie i pomagałam mu w lekcjach - opowiadała mama 7-latka o imieniu Franek portalowi mamadu.pl.

Choć od poprzedniego lockdownu minęło pół roku, w systemie nauczania zdalnego nie zmieniło się nic. Platformy nie spełniają oczekiwań, z kolei dzieci nie są w stanie samodzielnie poradzić sobie z wykonywaniem zadań. Panuje istny chaos, a rodzice nie kryją oburzenia.

- To była jakaś masakra. Przez pierwsze 20 minut nic nie działało. Łączenie na classroomie ciągle się zrywało, nauczycielki nie było słychać albo ją "przycinało”, że rozumieliśmy tylko co któreś słowo - relacjonował portalowi mamadu.pl tata 7-letniej Poli, Piotr.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Tajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówTajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówCzytaj dalej

Rodzice innego z uczniów mieli natomiast walczyć przez ponad godzinę o to, by w ogóle zdołać się połączyć. Rodzice są oburzeni sytuacją i zadają pytania o to, dlaczego rząd nie zrobił do tej pory nic w kwestii ulepszenia nauczania zdalnego, chociażby na tyle, aby najmłodsze dzieci miały możliwość nauki.

Taki stan rzeczy, nie był jednak nie do przewidzenia. W końcu dzieci w wieku 7-9 lat nie są jeszcze w stanie samodzielnie poradzić sobie z wieloma rzeczami i wymagają opieki dorosłych. Problem budzą też kwestie techniczne, najmłodsi mają problem z tym, aby uruchomić mikrofon przed odpowiedzią, a następnie go wyłączyć. W przypadku gdy wszystkie mikrofony są włączona nic nie słychać, a niektórych użytkowników nawet wylogowuje z platformy.

Nauka w takiej formie budzi ogrom stresu również wśród dzieci, które zwyczajnie nie są gotowe na takie rozwiązania. Nie nadążają za poleceniami nauczyciela, gubią się w tym, na której stronie otworzyć podręcznik lub zwyczajnie nie rozumieją poleceń, co wywołuje frustrację.

- Na wczorajszych lekcjach dzieci ciągle pytały, na której stronie są zadania, które pani kazała rozwiązywać albo gdzie jest czytanka, którą pani właśnie omawia. Do tego, co kilka minut ktoś pytał, czy może iść do toalety. Dzieci skarżyły się, że nie rozumieją poleceń pani, jeden chłopiec zaczął płakać, że nie nadąża. Dzieci też są tym wszystkim bardzo zestresowane - opowiadała pani Anna, mama Antka oraz Zuzi w rozmowie z mamadu.pl.

Dzisiaj grzeje:

1. Do późnych godzin tłumy stały i skandowały pod kurią. Domagały się sprawiedliwości, chodzi o kardynała Dziwisza

2. Britney Spears jest ubezwłasnowolniona. Fani wstrząśnięci, właśnie przegrała w sądzie, ojciec dalej kontroluje jej życie

3. Lech Wałęsa przekazał smutną wiadomość. Współczujemy

Jak dodaje kobieta, sama bardzo obawia się zakażenia koronawirusem. Mimo to, jej zdaniem, szkoły powinny być wciąż otwarte, chociażby dla najmłodszych, którzy dopiero uczą się pisać, łączyć litery, czytać. Istnieją możliwości poprowadzenia zajęć stacjonarnie w taki sposób, aby ograniczyć kontakty dzieci ze sobą.

- Te dzieci dopiero uczą się pisać, łączyć litery, tego po prostu nie da się zrobić zdalnie. Skoro w całej szkole zostałyby np. trzy klasy pierwsze, to można przecież tak je rozmieścić, żeby się ze sobą nie widywały. Nie mamy całkowitego lockdownu - dzieci z zerówek, również tych szkolnych, wszystkie przedszkola i żłobki nadal pracują stacjonarnie, więc uważam, że do szkoły jak najszybciej powinny wrócić również uczniowie tych najmłodszych klas - argumentowała pani Anna.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nagle złodziej wyważył drzwi i rzucił się na kobietę. Reakcja psa pozostawia wiele do życzenia
  2. Wielkie starcie kiboli z policją na Marszu Niepodległości. Płonęły flagi, w ruch poszedł gaz (WIDEO)
  3. Wykryto nieprawidłowości w intratnym interesie Tadeusza Rydzyka, w akcji prokuratura. Reakcja służb jest zaskakująca
  4. Dziś wszedł w życie nowy zakaz obowiązujący wszystkich Polaków. Fatalne wiadomości, należy wiedzieć
  5. Grób legendy TVP doszczętnie zniszczony, trudno znaleźć go na cmentarzu. Bardzo przykry widok
  6. Zuchwałe oszustwo na karty SIM. Można stracić mnóstwo pieniędzy
  7. Artur Barciś stoczył walkę z koronawirusem. Wiemy, jak teraz czuje się uwielbiany aktor
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Mamadu PL

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News