Setki tysięcy dzieci ślepnie i umiera przez nich co roku. Zatrważający powód, nie mają dla nich litości

Setki tysięcy dzieci ślepnie i umiera przez nich co roku. Zatrważający powód, nie mają dla nich litości Źródło: .

Dzieci każdego roku umierają i ślepną z jego powodu. Rodzice muszą jeszcze bardziej uważać na swoje pociechy, jeżeli nie chcą, by doszło do prawdziwej tragedii. Tych wydarzeń można uniknąć.

Dzieci w miejscach dotkniętych przerażającą biedą mają niewielki wybór jeżeli chodzi o pokarm, który mogłyby spożyć. Ich rodzice często nie są w stanie zagwarantować im pełnowartościowego posiłku, dzięki któremu pociechy mogłyby się prawidłowo rozwijać. 

Małe dzieci ślepną i umierają z jego powodu

Ryż miał okazać się lekarstwem na problem głodu na świecie. Niestety, okazało się, że ten produkt produkowany na większą skalę przyczynia się do ślepoty i śmierci wśród dzieci. Spożywając ryż dzieci nie będą chodziły głodne, ale jedząc go nie dostarczą do organizmu wartości odżywczych, niezbędnych do ich rozwoju. 

Wśród maluchów poniżej 5. roku życia jedno z trzech dotknięte jest niedoborem witaminy A, która powoduje ślepotę zmierzchową i poważnie osłabia system odpornościowy, co może zakończyć się śmiercią dzieci.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Jak można uratować dzieci?

Na całym świecie można pomóc w walce z głodem. Znaleziono już nawet sposób, jak sprawić by tak właśnie się stało. Rozwiązaniem miałby być "złoty ryż" czyli genetycznie modyfikowany ryż, który w końcu zawierałby witaminy i wartości odżywcze, których tak brakuje w jego podstawowej wersji. Za sprawą modyfikacji byłby w stanie syntezować beta-karoten w bielmie nasion, która odpowiadałaby za właściwą ilość witaminy A w organizmie.

Jednak ze względu na kontrowersje wokół GMO kraje są niechętne, by wprowadzać "złoty ryż" na szeroką skalę. Wiele państw uznało, że jest on niebezpieczny dla zdrowia pomimo szeregu badań, które wskazują na jego dobroczynne właściwości. 

Na szczęście z biegiem czasu jest coraz lepiej, kraje takie jak USA, Kanada, Australia i Nowa Zelandia uznały, że jest produktem bezpiecznym dla dzieci i dorosłych. W najbliższym czasie ma zapaść decyzja ze strony Bangladeszu.

Dzisiaj grzeje: 1. Legendarna polska piosenkarka zmarła na glejaka. Wstrząsające słowa męża

2. 22-letnia córka milionera zmarła podczas stosunku. Zwyrodnialec zrobił jej tak chore rzeczy, że jej ciało nie wytrzymało, rodzice zdruzgotani

Możliwe, że wprowadzając "złoty ryż" do jadłospisu najuboższych w końcu zostałby zlikwidowany problem głodu na świecie, a dzieci i ich rodzice przestali by umierać z niedożywienia lub zapadać na ślepotę.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Emeryci mogą dostać po 10 TYS. ZŁ! Warunek jest tylko jeden
  2. Mąż nagle przerwał pierwszy taniec i odpędził od siebie pannę młodą. Chwilę później cała sala tonęła we łzach
  3. Owczarek niemiecki rzucił się na bezbronną dziewczynkę. 7-latka na widok mamy powiedziała słowa, które zapamiętają na zawsze
  4. Tak wygląda grób rodziców Marty Kaczyńskiej na Cmentarzu Powązkowskim. Smutny widok
  5. Zobaczyli swój wymarzony tort weselny i wpadli w rozpacz. Na jego widok pod parą młodą ugięły się nogi, nigdy nie widzieli czegoś tak złego

źródło: interia

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News