Ksiądz był ścigany za molestowanie dzieci. Został brutalnie zamordowany, okropny widok

Ksiądz był ścigany za molestowanie dzieci. Został brutalnie zamordowany, okropny widok Źródło: Pixabay /Senlay

Dzieci były przez księdza wykorzystywane seksualnie w latach 1988-2009. Ścigany za przestępstwa seksualne duchowny został znaleziony martwy. Policja odkryła na jego ciele liczne obrażenia.

Dzieci były prawdopodobnie molestowane w latach 1988-2009. W tym czasie francuski ksiądz, Roger Matassoli, pełnił funkcję proboszcza w parafii we Froissy. 90-latek został znaleziony martwy w swoim domu. Na jego ciele policjanci odkryli liczne obrażenia, widok podobno był okropny. Funkcjonariusze poinformowali o brutalnym zabójstwie duchownego.

Dzieci były wykorzystywane przez francuskiego księdza przez wiele lat

Francuska policja poinformowała o brutalnym morderstwie duchownego, do którego doszło 4 listopada w departamencie Oise we Francji. 90-letni ksiądz został znaleziony martwy w swoim domu. Na jego ciele policjanci dostrzegli liczne obrażenia. Mężczyzna miał posiniaczony brzuch, uszkodzoną czaszkę i liczne obrażenia zewnętrzne. Według relacji funkcjonariuszy, na jego szyi było widać ślady duszenia. Widok zwłok był przerażający.

Lokalne media poinformowały nieoficjalnie, że księdzu wepchnięto brutalnie krzyż do gardła. Policja jednak nie potwierdziła tych doniesień. Duchowny w przeszłości był ścigany za przestępstwa seksualne, których miał dopuścić się wobec dzieci.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Dzieci zostały wysłuchane, jednak ksiądz nie został ukarany prawnie

Ksiądz Roger Matassoli, w latach 1988-2009 był proboszczem w parafii we Froissy. To wtedy pojawiły się zarzuty, że dopuścił się molestowania seksualnego dzieci. Ofiarami duchownego mieli być chłopcy, którzy pełnili posługę ministrancką w miejscowym kościele. Mieli 10 i 14 lat. Rzecznik lokalnej diecezji informował, że po złożeniu skargi cywilnej, została wszczęta procedura wysłuchania ofiar. Oskarżonemu księdzu zakazano posługi, jednak sprawa nie została rozpatrzona przez sąd. Zgodnie z prawem francuskim, winy uległy przedawnieniu.

Dzisiaj grzeje: 1. Najsmutniejsze wiadomości o Beacie Tyszkiewicz! Fani są zdruzgotani
2. Kiedy skończył 13 lat, stał się najmłodszym tatą na Ziemi. Wiadomo, co stało się z nim po 10 latach, bardzo przykre

W sprawie morderstwa duchownego prowadzone jest śledztwo. Funkcjonariusze zatrzymali podejrzanego o zabójstwo księdza 19-latka. Został skierowany do szpitala psychiatrycznego. Zdaniem śledczych młody mężczyzna może mieć poważne zaburzenia.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wejdą do twojego domu i nałożą WYSOKĄ GRZYWNĘ. Skontrolowali już tysiące Polaków
  2. Piotr Fronczewski miał romans ze znaną aktorką. Latami oszukiwał żonę i dzieci
  3. Gwiazda "Tańca z gwiazdami" nagle wycofała się z programu! Powód jest bardzo bolesny, mamy oficjalne oświadczenie
  4. "Wypie*dalać". Dziennikarze pojechali do wsi, w której mieszka arcybiskup Głódź
  5. Uszyła suknię ślubną ze skrawków i odpadów. Kiedy zobaczyli ją na ślubie, wszystkim opadły szczęki do samej ziemi

źródło: Wprost

Następny artykuł