Są szczegółowe wytyczne dla dzieci w szkołach. Zwłaszcza jedno z nich nie spodoba się rodzicom

Są szczegółowe wytyczne dla dzieci w szkołach. Zwłaszcza jedno z nich nie spodoba się rodzicom Źródło: Freepik freepik

Dzieci już wkrótce zakończą wakacje i wrócą do szkolnych ławek. Z doniesień medialnych wynika, że nauka nie będzie wyglądała tak, jak do tej pory. Mimo że resort zdrowia zrezygnował z nauczania zdalnego, uczniowie będą musieli przestrzegać szczegółowych wytycznych. Jedno z nich budzi duże kontrowersje wśród rodziców.

Dzieci z dużym zniecierpliwieniem czekają na rozpoczęcie roku szkolnego. Przed wakacjami uczniowie uczestniczyli w lekcjach online, co wiązało się z licznymi niedogodnościami. Wiele godzin spędzonych przed komputerem, brak możliwości spotkania się z przyjaciółmi, a także prace domowe, które niejednokrotnie stawały się przykrym obowiązkiem rodziców, dały się wszystkim we znaki. Nic dziwnego, że wiadomość dotycząca tego, że większość placówek będzie otwartych od września, ucieszyła zarówno dzieci, jak i ich opiekunów. Niestety, nic nie będzie wyglądało tak, jak do tej pory. Najmłodsi będą musieli egzekwować liczne wytyczne.

Dzieci będą musiały przestrzegać szczegółowych wytycznych

Nowe wytyczne sanitarne zostały opublikowane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, Główną Inspekcję Sanitarną i Ministerstwo Zdrowia. Dzieci będą musiały pamiętać przede wszystkim o przestrzeganiu zasad higieny osobistej. Bezzwłocznie po przyjściu do szkoły, konieczne będzie dokładne umycie rąk. Warto wyrobić w pociechach również nawyk zasłaniania nosa i ust podczas kichania i kasłania, a także niedotykania twarzy bez potrzeby. Objawy wskazujące na infekcję górnych dróg oddechowych są czynnikiem, który wykluczy dziecko z uczestnictwa w zajęciach, podobnie jak kwarantanna lub izolacja osób z najbliższego otoczenia. Zdrowi muszą być także opiekunowie, którzy odbierają dziecko z placówki.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Jeżeli szkoła ma taką możliwość, dzieci powinny korzystać z co drugiego boksu w szatni. Rekomenduje się także, by w każdej z placówek był dostępny przynajmniej jeden termometr bezdotykowy, który jest możliwy do dezynfekcji po przeprowadzeniu badań w poszczególnych grupach. Zarówno rodzice, jak i ich pociechy są objęci nakazem zachowania bezpiecznej odległości od innych, wynoszącej co najmniej 1,5 metra. Wszyscy powinni wyposażyć się także w jednorazowe rękawiczki i maski ochronne. Każdy uczeń będzie musiał posiadać własne podręczniki i przybory szkolne. Na szczęście, dzieci przebywające w klasach nie będą nosić maseczek.

Dzisiaj grzeje: 1. Pół Polski objęte pomarańczową strefą. Bardzo duże niebezpieczeństwo, lepiej zostać w domu

2. Szumowski ogłosił powrót obostrzeń. Obowiązkowe maseczki w każdym miejscu wracają do aż 19 powiatów

3. Nie żyje gwiazda głośnego hitu. Zgwałcił ją wnuk wpływowego polityka, matka przekazała informacje o jej śmierci

Dezynfekowany będzie także sprzęt sportowy na salach gimnastycznych oraz stoły i krzesła obiadowe. Stołówki będą z kolei działały w systemach zmianowych. Jeśli szkoła nie jest w stanie zapewnić wspólnego stolika dla klasy, dzieci będą musiały jeść posiłki w salach lekcyjnych. Wprowadzono również zasadę, która z pewnością nie spodoba się rodzicom. Uczeń, u którego nauczyciele zaobserwują niepokojące objawy, zostanie umieszczony w odizolowanym pomieszczeniu. Jego opiekun, na prośbę placówki, będzie musiał niezwłocznie porzucić swoje obowiązki i przyjechać po dziecko. Co myślicie o wytycznych? Uważacie, że Łukasz Szumowski spisał się dobrze?

Najlepsze newsy dnia:

  1. Na zaprzysiężeniu Prezydenta wszyscy patrzyli tylko na jego żonę. Dlaczego Agata Duda zrobiła coś podobnego?
  2. Media właśnie przekazały smutną wiadomość. Niestety, nie żyje
  3. Porażające nagranie z kościoła. W 22 sekundzie zaczyna się dramat
  4. Pozowała do zdjęć w sukni ślubnej. Nagle w jednej chwili doszło do tragedii
  5. Lidl rozdaje po 1000 zł. Wystarczy jedna prosta rzecz, aby każdy pracownik zyskał pieniądze

Źródło: RMF24 

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News