„Ocal planetę, jedz dzieci." Kontrowersyjna propozycja rozwiązania problemu kryzysu klimatycznego

„Ocal planetę, jedz dzieci." Kontrowersyjna propozycja rozwiązania problemu kryzysu klimatycznego Źródło: Screen/ YouTube/The Sun

Jedzenie dzieci ma stanowić rozwiązane problemów z klimatem. Jedna z ekologicznych aktywistek przedstawiła swój pomysł i promowała go szokującym hasłem. Kontrowersyjna propozycja wzbudza wiele emocji.

Za dużo dzieci - to, zdaniem pewnej aktywistki, jest jedna z przyczyn postępującego kryzysu klimatycznego. Kobieta odniosła się w ten sposób do teorii szwedzkiego ekonomisty, a swój pomysł promowała szokującym hasłem "Ocal planetę, jedz dzieci".

Według niej "Jedz dzieci" to sposób na ocalenie Ziemi

W mieście Corona w stanie Nowy Jork odbyło się spotkanie członkini Izby Reprezentantów Alexandrii Ocasio-Cortez z mieszkańcami. Tematem był problem ze zmianami klimatycznymi na Ziemi. Kwestia ta jest w ostatnim czasie coraz częściej poruszana - ekolodzy ostrzegają przed lekceważeniem kryzysu klimatycznego, lecz wciąż jest wiele osób, które nie uważają zmian klimatycznych za poważny problem.

Jedna z obecnych na spotkaniu aktywistek potraktowała sprawę z należytą powagą. Ostrzegła zebranych, że przez kryzys klimatyczny Ziemia przetrwa zaledwie kilka miesięcy. Jako jedno z rozwiązań, by zahamować destrukcyjne zmiany, zaproponowała jedzenie dzieci.

- Szwedzki profesor mówi, żeby jeść dorosłych ludzi, ale to za mało, dlatego uważam, że slogan pani kampanii powinien brzmieć „Ocal planetę, jedz dzieci", bo nie mamy czasu - powiedziała kobieta. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Teza szwedzkiego naukowca

Uczestniczka spotkania nawiązywała w swoich słowach do wypowiedzi prof. Magnusa Soderlunda, szwedzkiego ekonomisty. Powiedział on, że skutkiem kryzysu klimatycznego będzie brak żywności, więc ludziom pozostanie kanibalizm. W jego wizji przeżyją ci, którzy spożywać będą zwłoki zmarłych. 

Alexandra Ocasio-Cortez odpowiedziała tylko, że dla jej partii kryzys klimatyczny jest traktowany z należytą powagą. Dodała, że przed Ziemią jest zapewne więcej czasu, niż kilka miesięcy, ale trzeba podjąć odpowiednie działania i osiągnąć neutralność emisyjną. Członkini Izby Reprezentantów zaapelowała później za pośrednictwem mediów społecznościowych, by internauci nie kpili z aktywistki. 

- Ta osoba mogła cierpieć na chorobę psychiczną i nie jest w porządku, że prawica kpi z niej, bo może to pogorszyć jej stan. Bądźcie przyzwoici i dajcie jej spokój - napisała Ocasio-Cortez.

Dzisiaj grzeje: 1. Siostra gwiazdora zamordowała staruszkę z zimną krwią. Na jaw wyszły przerażające fakty
2. Straszne doniesienia z polskiej miejscowości. Fragmenty aut porozrzucało na długości 200 metrów

LaRouche PAC, grupa sprzyjająca Donaldowi Trumpowi, poinformowała potem, że występ aktywistki był zainscenizowany i miał charakter satyryczny.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Majątek Lewandowskiej robi wrażenie. W rok zarobiła astronomiczną sumę
  2. Córka wróciła do domu z płaczem. Dostała skandaliczną uwagę od nauczycielki, matka prawie zemdlała
  3. Złapał ją za pośladek i mocno ścisnął. Ślub zamienił się w koszmar
  4. Nie żyje gwiazda kultowego serialu emitowanego na TVP. Przegrała walkę z rakiem
  5. Nie mogła wejść do domu, usiadła i zaczęła płakać. Wtedy jej zrozpaczony kot zrobił niesamowitą rzecz
      

Źródło: Wprost

Następny artykuł