Związek łowiecki znów chce uczyć małe dzieci polowania. Psycholog: To skrajnie szkodliwe

Związek łowiecki znów chce uczyć małe dzieci polowania. Psycholog: To skrajnie szkodliwe Źródło: Fot. Pixabay

Dzieci będą uczyły się sztuki polowania? Środowiska pedagogiczne i psychologiczne wyrażają stanowczy sprzeciw. Z badań i analiz wynika, że uczenie dzieci polowania bardzo negatywnie wpływa na ich rozwój. Przede wszystkim pozbawia dzieci empatii, która jest niezbędna w procesie socjalizacji jednostki. Pomimo tego faktu PZŁ chce zniesienia zakazu.

Dzieci nie mogą być uczone polowania. Zakaz, wydany zaledwie rok temu, oburzył Polski Związek Łowiecki, który chce jego zniesienia. Zdaniem podmiotu jest krzywdzący, bo polowania są bardzo korzystne dla edukacji dzieci. Eksperci wyrażają stanowczy sprzeciw wobec argumentacji PZŁ. Ich zdaniem zajęcia mogą bardzo negatywnie odcisnąć się w psychice młodych Sytuacja mocno podzieliła polskie społeczeństwo.

Chcą, aby dzieci były uczone polowania. Eksperci sprzeciwiają się zniesieniu zakazu

Obecne prawo zakazuje uczestniczenia dzieci w polowaniach. Od 2018 taki zapis w prawie istnieje, ale zdaniem Polskiego Związku Łowieckiego powinien on zostać usunięty.

 - Polowanie to nauka świadomego podejmowania wyborów. To szansa na wyprowadzenie młodego człowieka ze świata wirtualnego w realny” - brzmi stanowisko ws. polowań wygłoszone przez Naczelną Rada Łowiecka Polskiego Związku Łowieckiego.

Jak informują psycholodzy, psychoterapeuci, a także pedagodzy, którzy czytali oficjalne oświadczenie PZŁ, zawarte w nim argumenty są błędne lub wręcz manipulują czytelnikiem. Zdaniem ekspertów łowiectwo w młodym wieku uczy dzieci agresji.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Jasno o sprawie wypowiedział się m.in. Wojciech Eichelberger (polski pisarz i psycholog), który stwierdził, że młodzi podczas polowań uczą się braku szacunku do zwierząt. Według niego dzieci rodzą się z bardzo wysokim poziomem empatii i są wrażliwe jak nikt inny.

W sprawie polowań w 2015 roku oświadczenie wydała także Polska Akademia Nauk. Władze wyraźnie podkreśliły, że tego typu sytuacje nie mogą mieć miejsca.

 - Nie możemy zgodzić się z toksycznym dla socjalizacji młodych pokoleń braniem przez dzieci i młodzież udziału w polowaniach indywidualnych i zbiorowych, w trakcie których uczestniczą w nagonkach, tropieniu, ściganiu rannych zwierząt, ich zabijaniu czy dobijaniu - brzmi komunikat instytutu.

Eksperci podkreślają także, że doświadczenia z polowań mogą wpłynąć na wzrost agresji u dzieci w przyszłości, które z wiekiem pielęgnując w sobie nabytą wówczas agresję.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wielka tragedia dotknęła Danutę Wałęsę. Kobieta dopiero niedawno postanowiła o tym powiedzieć. To straszne! Reakcja Lecha jest oburzająca!
  2. Nie uwierzycie jak Iwona Pavlovic wyglądała jako nastolatka! Była PIĘKNA! Te zdjęcia zwalają z nóg!
  3. Wiadomości z ostatniej chwili: polska policja podnosi alarm. Morderca na wolności, uważajcie na siebie jest NIEBEZPIECZNY
  4. Załamanie nerwowe niewyobrażalnie zmieniło Rynkowskiego. Teraz legenda polskiej muzyki cierpi
  5. 2 lata temu Polka przestała myć zęby. Efekt? Dziś mówi o nim cały świat  
  6. TVP: podczas pogrzebu z trumny dochodziły dźwięki. Żałobnicy przerażeni, interweniował lekarz

Źródło: oko.press

Następny artykuł
0 Skomentuj

Który Mikołaj Krawczyk cię urzekł?

Komentarze 0

Ocena artykułu