Sieć sklepów apeluje o zwrot produktu. Jest niebezpieczny dla dzieci

Sieć sklepów apeluje o zwrot produktu. Jest niebezpieczny dla dzieci Źródło: Pxfuel

Dzieci, które poruszają się z rodzicami na rowerze, powinny być wożone w specjalnym foteliku. Jak przekazali przedstawiciele sieci znanej firmy, jeden ze sprzedawanych w sklepach sprzętów tego rodzaju może posiadać duży defekt. Należy go więc zwrócić, aby uniknąć ewentualnego zagrożenia.

Dzieci powinny być specjalne zabezpieczone podczas jeżdżenia z dorosłymi na rowerze. Ewentualny upadek może bowiem także dla ich zdrowia zakończyć się poważnymi kłopotami. Stąd zalecenia, aby koniecznie zaopatrzyć się w specjalny fotelik umożliwiający maluchowi bezpieczną, w pełni kontrolowaną podróż.

Dzieci wożone w tych fotelikach mogą być zagrożone

Rodzice, którzy w ostatnim czasie zakupili podobny sprzęt w sklepach Decathlon, powinni zapoznać się z komunikatem sieci. Jak bowiem informują jej przedstawiciele, "w trakcie kontroli jakości i bezpieczeństwa pracownicy marki Elops wykryli potencjalne ryzyko zidentyfikowane w kilku egzemplarzach fotelika dziecięcego 100 bclip". Sprzęt został wyprodukowany przez firmę B'Twin, a jego kod produktu to: 2538309. Ostrzeżenie dotyczy fotelików zakupionych od 1 października 2018 roku do 20 listopada 2019 roku.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Koniecznie sprawdź sprzęt, z którego korzystasz

Jaki dokładnie defekt może uniemożliwiać korzystanie ze sprzętu? Przedstawiciele Decathlonu przekazali, że "w bardzo nielicznych przypadkach punkt mocowania klamry pasów bezpieczeństwa może ulec uszkodzeniu". Zauważenie tego umożliwia pojawienie się niebieskiej linii z przodu rzeczonej klamry.

- Jeżeli taka linia w kolorze niebieskim turkusowym znajduje się na posiadanym przez Państwa foteliku dziecięcym, prosimy o udanie się z nim do najbliższego sklepu Decathlon. Obarczony defektem produkt zostanie wymieniony (w zależności od dostępnego zapasu zaproponowany zostanie inny model) lub otrzymają Państwo zwrot kwoty jego zakupu - przekazano w komunikacie.

Dzisiaj grzeje: 1. Staruszka skrywała sekret przez całe życie. Dopiero po jej śmierci rodzina odkryła skrywaną TAJEMNICĘ
2. Niestety, przegrał z chorobą. Nie żyje znany, polski muzyk

Jeżeli nie jesteście pewni, czy posiadany fotelik jest bezpieczny, warto udać się z nim do Decathlonu. Jego pracownicy pomogą w określeniu stanu sprzętu oraz wskażą ewentualną potrzebę jego wymiany.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Niewiele osób wie. Po śmierci Anna Jantar została uczczona w wyjątkowy sposób przez kultowego wykonawcę
  2. Świadczenia idą do góry od stycznia. Nawet o 247 zł więcej miesięcznie
  3. Uwielbiana gwiazda disco polo nagle trafiła do szpitala. Musi przejść pilną operację, by uratować życie
  4. Smutne doniesienia o Zdzisławie Sośnickiej. Potrzebuje pomocy, wciąż ma nadzieję
  5. Tragiczne doniesienia. 14 dzieci nie żyje, 9 rannych, koszmarny wypadek autobusu zagranicą

Źródło: TVN24

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News