Właśnie ogłoszono nowe wytyczne ws. powrotu dzieci do szkół. Uczniowie będą załamani

Właśnie ogłoszono nowe wytyczne ws. powrotu dzieci do szkół. Uczniowie będą załamani Źródło: Pixabay.com lourdesnique

Dzieci są już w połowie wakacji, wielu rodziców zastanawia się, czy ich pociechy od 1 września wrócą na zajęcia do szkół. Rzecznik Głównego Inspektoratu Sanitarnego przekazał oficjalne informacje w tej sprawie, wielu uczniów nie będzie zadowolonych z rządowej decyzji.

Dzieci we wrześniu rozpoczną kolejny rok szkolny, ale do tej pory nie wiadomo było, jak w tym roku będą wyglądać zajęcia w szkołach. Wszystko przez pandemię koronawirusa, która wciąż w szybkim tempie rozprzestrzenia się po kraju. Rzecznik GIS właśnie przekazał oficjalne ustalenia, wielu uczniów nie będzie zadowolonych.

Dzieci już za miesiąc rozpoczną kolejny rok szkolny

Do tej pory rząd wstrzymywał się z decyzją, dotyczącą tego, jak wyglądać będzie nowy rok szkolny. Poprzedni zakończył się w trybie zdalnym z powodu rozprzestrzeniającej się pandemii koronawirusa w kraju. Rodzice dzieci w wieku szkolnym z niecierpliwością oczekiwali oficjalnych informacji w tej sprawie, w końcu głos zabrał Jan Bondar, rzecznik Głównego Inspektoratu Sanitarnego, który ogłosił, że uczniowie od września znów będą uczęszczać na zajęcia stacjonarne.

– Pierwszego września planowany jest powrót dzieci do szkół. W pewnych sytuacjach, czy jakiś radykalnych wzrostach zachorowań, na jakiś czas pewne szkoły przechodziłyby na system pracy zdalnej – powiedział u Jan Bondar w rozmowie w Polskim Radiu.

Dzieci wrócą do szkół od 1 września

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Rzecznik GIS zaznaczył, że obostrzenia mogą czasowo powrócić, ale tylko regionalnie, np. w miejscowościach, które zanotują nagły wzrost zachorowań na COVID-19. Bondar pytany był również, czy szkoły będą przygotowane na inaugurację roku szkolnego i czy będą miały konkretne wytyczne dot. tego, jak postępować, żeby nie było nowych ognisk koronawirusa.

– Ministerstwo edukacji przygotowuje takie wytyczne, GIS pomaga, doradza. Wskazujemy obszary, które naszym zdaniem powinny być ujęte w tych wytycznych – przekazał Jan Bondar.

Dzisiaj grzeje: 1. Za monetę o wartości 5 zł możesz dostać fortunę. Musisz zwrócić uwagę na jeden szczegół

2. Widzisz podobny znak obok swoich drzwi? Uwaga, policja ostrzega, możesz być w poważnym niebezpieczeństwie

3. Przerażające słowa Mateusza Morawieckiego. Jeżeli ma rację, może być naprawdę źle

Te informacje zaniepokoiły wielu rodziców oraz uczniów. Choć w ostatnim czasie w Polsce zanotowano znaczny wzrost zakażeń koronawirusem, Jan Bondar przekonuje jednak, że "nie ma obecnie większych przeciwwskazań, żeby normalnie rozpocząć naukę". Według rzecznika GIS, szkoły będą stosować wytyczne, dotyczące m.in rozrzedzenia dzieci i przesunięcie lekcji w czasie tak, żeby nie dochodziło do kumulacji uczniów w danym momencie, co ma zapobiegać ewentualnemu pojawianiu się nowych ognisk zakażeń.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Sylwia Bomba poszła na wesele i wywołała skandal. Co ona na siebie założyła? Ludzie nie wytrzymali
  2. Justyna Żyła pochwaliła się nowym chłopakiem. Szybko usunęła swój wpis, ale w sieci nic nie ginie, wszystko wyszło na jaw
  3. ZUS wydał pilny komunikat dla wszystkich Polaków. Sprawa jest poważna, sypną się ogromne kary
  4. Porażające doniesienia brytyjskiej prasy. Harry zniknął
  5. Fatalny finał wesela. Nagle rzucił się na swoją ukochaną, nikt nie mógł przewidzieć, co zrobi potem
  6. Uwaga, niebawem będą dzwonić do części Polaków. Wiemy o co chodzi, lepiej się przygotować
  7. Wyjdziesz na spacer i się zatrujesz. Szkodliwych roślin jest więcej niż myślisz
  8. Rewelacyjny przepis na surówkę z cukinii. Pokocha ją cała rodzina
  9. Porażające informacje o stanie zdrowia Elżbiety Zapendowskiej. ”Już nie można mi pomoc”

Źródło: WP

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News