Dzieci - tajemnicza choroba
piqsels
Aneta Wasilewska - 1 Maja 2020

Nowa tajemnicza choroba atakuje dzieci. Zagadka nawet dla lekarzy

Dzieci coraz częściej dotyka nowa i nieznana choroba. Lekarze wciąż nie wiedzą, co może wywoływać tę przypadłość u dzieci. W sieci zostało opublikowane zdjęcie chorego dziecka i opisano jego stan. Mali pacjenci jeszcze nigdy nie byli tak narażeni.

Dzieci z Wielkiej Brytanii licznie zaczynają chorować na schorzenie, które przypomina koronawirusa i wywołuje u najmłodszych osób stan zapalny. Lekarze już zaczęli porównywać nieznaną chorobę z zespołem szoku toksycznego i choroby Kawasaki.

Kobieta - dramatyczne wieściPolicja przekazała dramatyczne wieści. Odnaleziono ciało młodej kobiety, doszło do tragediiCzytaj dalej


O podatku mówiono już jakiś czas temu, ale sprawa ucichła. Jednak zgodnie z ostatnimi słowami ministra kultury, wszystko wskazuje na to, że Prawo i Sprawiedliwość planuje w końcu go prowadzić. Według członka ZAIKS, w ciągu roku budżet mógłby być zasilony nawet o 300 milionów złotych. Wiadomo, na co wydane byłyby pieniądze z podatku.

Dzieci cierpią na nieznaną chorobę. Objawy i przebieg

Lekarze zaobserwowali, że najmłodsi pacjenci, którzy chorują na nową nieznaną chorobę mają silne bóle brzucha i zapalenie serca. Ich stan staje się ciężki i wymaga natychmiastowej opieki lekarskiej. Zgodnie z doniesieniami medialnymi wciąż rośnie liczba dzieci zarażonych, co doprowadziło do tego, że lekarze postanowili podzielić się zdjęciem chorego dziecka.

Wraz z publikacją fotografii lekarze zaapelowali do rodziców, by bacznie przyglądali się zdrowiu swoich pociech. Wiadomo już, że nie u wszystkich pacjentów wystąpiły objawy analogiczne do koronawirusa. Jak podaje "Daily Star", nie można jeszcze stwierdzić, czy nowa tajemnicza choroba wywołana jest przez COVID-19.

Dzieci w pierwszej kolejności mają objawy koronawirusa, a już po kilku dniach pojawiają się objawy choroby Kawasaki, w tym charakterystyczna wysypka oraz zaczerwienienie oczu.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Ogłoszenia o praceWiadomo, kogo w czasach pandemii będą poszukiwać pracodawcy. Chodzi o konkretne zawodyCzytaj dalej

Dzieci chorują już od kwietnia, przypadków jest coraz więcej

"Daily Mirror" ustaliło, że pierwszy przypadek odnotowany został na początku kwietnia, kiedy do szpitala trafiła sześciomiesięczna dziewczynka zarażona koronawirusem. Podczas leczenia dziecka okazało się, że cierpi ona także na chorobę Kawasaki.

Dzisiaj grzeje:

1. Służby zakończyły poszukiwania Kacperka. Otrzymaliśmy wiadomość z ostatniej chwili

2. Policja wprowadza wzmożone kontrole. Od dziś możesz dostać wysoki mandat

Lekarze starają się ustalić, w jaki sposób nowa choroba może być powiązana z COVID-19. Specjaliści biorą pod uwagę, że nowy niezidentyfikowany patogen, może doprowadzić do ogromnych szkód w organizmie dziecka.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Dodawanie cytryny do gorącej herbaty to duży błąd. Może mieć poważne konsekwencje zdrowotne
  2. Nie żyje młody, dopiero 27-letni sportowiec. Rodzina podała przyczyny śmierci, kibice są zdruzgotani
  3. Nikt nie mógł przewidzieć, tuż przed majówką całą Polskę obiegła niebywała wiadomość. Dotyczy każdego kierowcy
  4. Wielki błąd w liczeniu chorych. Ministerstwo Zdrowia podało prawdziwą liczbę zakażonych
  5. Agata Duda nie wytrzymała. Pałac Prezydencki potwierdził doniesienia
  6. Mogą wywoływać okropne choroby, a większość Polaków je kupuje. Są niebezpieczne dla organizmu, zawierają olej palmowy, akrylamid, sól, cukier i wiele innych

Katarzyna DowborKatarzyna Dowbor cudem powstrzymała łzy. Tragedia rodzinna, trudno pojąć, jak mogło do niej dojśćCzytaj dalej

źródło: O2

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News