Cudowne wieści z południowo-zachodniej Polski. Dzieci oficjalnie wyleczone z koronawirusa

Cudowne wieści z południowo-zachodniej Polski. Dzieci oficjalnie wyleczone z koronawirusa Źródło: Pixabay.com StockSnap

Dzieci mogą wrócić do domów, szpital z południowo-zachodniej Polski potwierdził wspaniałe wieści. Dwie nastolatki zostały wyleczone z zakażenia koronawirusem. Informacje napawają optymizmem.

Dzieci zostały wypisane ze szpitala, badania wykazały wynik negatywny na obecność koronawirusa. Szpital z południowo-zachodniej Polski potwierdził, że dwie nastolatki zostały wyleczone z Covid-19. To niezwykle dobre wiadomości, choć w placówce przebywa jeszcze wielu chorych.

Dzieci wrócą do domu, zostały wyleczone z koronawirusa

Szpital we Wrocławiu potwierdził informacje o wyleczeniu dwóch nastolatek z koronawirusa. Dziewczynki, u których wcześniej wykryto zakażenie Covid-19, już dzisiaj opuszczą klinikę i wrócą do domu. Powtórne testy pokazały negatywny wynik na obecność wirusa.

- Dzieci przebywały w Klinice Pediatrii i Chorób Infekcyjnych Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu od dwóch tygodni, miały łagodne objawy choroby. Łącznie do kliniki trafiło już ponad setka dzieci. Tylko w dwóch przypadkach badania potwierdziły koronawirusa. Obecnie w klinice przebywa 9 dzieci, które czekają na wyniki badań - przekazała Monika Kowalska, rzecznik USK we Wrocławiu.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Aktualnie 9 dzieci czeka we wrocławskim szpitalu na wyniki badań

Łącznie  we wrocławskich placówkach wyleczono z koronawirusa cztery osoby. Ostatnio Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. J. Gromkowskiego opuściła 74-letnia kobieta. Pacjentka przebywała na oddziale 23 dni, w tym czasie jej stan wahał się, była nawet czasowo podłączona do respiratora. W tej samej placówce wyzdrowiał również 66-letni mężczyzna, przebywał w szpitalu przez 12 dni.

Dzisiaj grzeje: 1. Zawieszą 13. emerytury i ograniczą 500+? Specjalny raport nie pozostawia złudzeń, wielu Polaków będzie wściekłych

2. Z ostatniej chwili: Będą kolejne zakazy przez epidemię. Dotyczą sklepów i pracy

Aktualnie Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 2,420 przypadków zakażenia wirusem SARS-CoV-19 na terenie całego kraju. Województwo dolnośląskie jest drugim pod względem liczby zachorowań w Polsce. Do tej pory badania potwierdziły tam 298 zakażonych osób. Najwięcej chorych przebywa w województwie mazowieckim, jest ich niemal 550. Do tej pory przekazano informacje o 36 zgonach w wyniku rozwinięcia się zakażenia koronawirusem. Ostatni zmarły pacjent to 51-letni mężczyzna hospitalizowany w Tychach.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nie żyje niemowlę zarażone koronawirusem. Okazuje się, że patogen może być groźny również dla najmłodszych
  2. Nie żyje legendarny działacz. Padł ofiarą epidemii, wielka strata dla futbolu
  3. Cudowny przepis babci na idealne ogórki kiszone. Sekretem jest prosta zasada, od niej wszystko zależy
  4. Od jutra obowiązkowe rękawiczki jednorazowe. Problem w tym, że nigdzie ich nie ma
  5. Ważny komunikat rządu. Od dziś dodatkowy obowiązek dla wielu Polaków
  6. Wymieszaj jajka z twarogiem i jedz codziennie. Lepsze niż pieczywo, spojrzysz w lustro po 30 dniach i nie rozpoznasz siebie

źródło: Polsat News

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News