Działacz Platformy Obywatelskiej w Gnieźnie i katecheta w jednej z lokalnych szkół, Rafał P., przyznał się do stosunku seksualnego z nieletnim chłopcem, którego poznał w internecie. Mężczyzna został aresztowany.

Jak donoszą lokalne media, oskarżony o pedofilię, w przeszłości był słuchaczem w seminarium duchowym a później nauczał religii w jednym z lokalnych gimnazjów. Rafał P. był także lokalnym działaczem Platformy Obywatelskiej  w Gnieźnie gdzie szefował tamtejszej młodzieżówce oraz startował – bez powodzenia – w wyborach samorządowych (2014) i parlamentarnych (2011).

W zeszłym tygodniu Rafał P. został aresztowany na 3 miesiące pod zarzutem pedofilii. Jak powiedziała rzecznik Prokuratury w Poznaniu Rafał P. usłyszał zarzuty nawiązania za pomocą internetu kontaktu z małoletnim i doprowadzenia małoletniego do poddania się innej czynności seksualnej.

Małoletni chłopiec nie ukończył 15-tego roku życia więc działacz PO będzie sądzony za dopuszczenie się aktu pedofilskiego.

Podczas przesłuchania Rafał P. przyznał się do uprawiania seksu z małoletnim jednak nie wyraził skruchy. Za dopuszczenie się aktu pedofilskiego według polskiego prawa grozi kara do 12 lat więzienia.

Polub pikio.pl by być na bieżąco!

bh

...

Zobacz również