Tego faktu z przeszłości Tuska PiS się boi. Największa kompromitacja w życiu Kaczyńskiego

Tego faktu z przeszłości Tuska PiS się boi. Największa kompromitacja w życiu Kaczyńskiego

Były premier Polski oraz obecny przewodniczący Rady Europejskiej od wielu lat wywołuje wśród krajowych wyborców ogromne emocje. Szczególne kontrowersje swego czasu wzbudzał jednak dziadek Tuska. Jego postać związana jest bowiem z ogromną kompromitacją Jarosława Kaczyńskiego i całego Prawa i Sprawiedliwości.

Życie Józefa Tuska przez długi czas stanowiło w Polsce zadziwiający przedmiot debaty. Wszystko zaczęło się, kiedy Jacek Kurski stwierdził w jednym z wywiadów, iż "poważne źródła na Pomorzu mówią, że dziadek Donalda Tuska zgłosił się na ochotnika do Wehrmachtu". Opinia publiczna była zadziwiona tymi doniesieniami, które okazały się całkowicie fałszywe.

Dziadek Tuska był w Wermachcie?

Jak się bowiem okazuje, urodzony 23 marca 1907 roku w Gdańsku Józef Tusk wcale nie chciał służyć w Wermachcie. Został za to do niego wcielony 2 sierpnia 1944 roku, wskutek decyzji Hitlera i Goebbelsa o powoływaniu do armii ludności kaszubskiej. Na początku wojny Tusk został za to aresztowany jako "polski fanatyk, który zagraża bezpieczeństwu Rzeszy". Z więzienia trafił na prace przymusowe przy budowie baraków obozu Stutthof, gdzie został później uwięziony. Później przeniesiono go do obozu koncentracyjnego Neuengamme.

Co na to Jarosław Kaczyński?

Ostatecznie Tusk został wypuszczony jako niezdolny do pracy, aby później wcielono go do Wermachtu. Nie był więc ochotnikiem, jak twierdził Jacek Kurski. Chociaż oskarżenie wysunięte w stronę Donalda Tuska miało znacząco podważyć jego wiarygodność, uderzyło jedynie w Prawo i Sprawiedliwość. Jarosław Kaczyński wolałby więc dziś najpewniej wcale o tym nie pamiętać.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Ujawniono PRAWDZIWY dług rządu PiS! Lepiej trzymajcie się krzeseł
  2. Agata Duda w rozpaczy. „Nikt tak nie rozczarował Polaków”
  3. Duda spotka się z kangurami? Politycy w Australii nie chcą go widzieć
  4. PiS chce podatku od singli! Prezes Kaczyński utonie w długach
Fot. YouTube/publicystykatvp Donald Tusk Fot. Flickr Następny artykuł