Dziadek Marcela C. przerywa milczenie. Jego słowa łapią za serce, wydał również specjalny apel

Dziadek Marcela C. przerywa milczenie. Jego słowa łapią za serce, wydał również specjalny apel Źródło: Policja Dolnośląska

Dziadek 18-letniego Marcela przerwał milczenie. Jego wnuk zabił siekierą rodziców i brata, potem upozorował włamanie. Myślał, że zbrodnia ujdzie mu na sucho. Senior jako jedyna z bliskich osób skomentował rodzinny dramat.

Dziadek młodocianego mordercy nie kryje łez, żalu i bólu. Nie może pojąć, że jeden z jego wnuków mógł posunąć się do czegoś tak okropnego. Przeanalizował sytuację i zaapelował do wszystkich.

Dziadek przerwał milczenie. Chciałby odwiedzić wnuka w więzieniu i skonfrontować się z nim

18-letni Marcel C. z zimną krwią zabił swojego tatę: 48-letniego Tomasza, mamę: 48-letnią Katarzynę i malutkiego braciszka, 7-letniego Kacperka. Zbrodnia wstrząsnęła nie całą Polską, mało kto spodziewałby się, że taki młody chłopak posunie się do tak okropnych czynów. Za narzędzie zbrodni obrał siekierę, którą potem ukrył. Upozorował również włamanie do domu, aby policja sądziła, że to bezduszni bandyci zamordowali całą rodzinę. Funkcjonariusze szybko zorientowali się, że to on jest sprawcą.

- Nadal nie wiem, dlaczego Marcel ich zabił. Nie wiem, ale na pewno się dowiem. Zamierzam odwiedzić go w więzieniu. Wtedy spojrzę mu prosto w oczy i zapytam, dlaczego zabił swojego ojca, a mojego syna, dlaczego zarąbał matkę i swojego braciszka - mówił dziennikarzom Super Expressu dziadek Marcela C., Józef C.

Józef C. wyjawił, czy wybaczy wnukowi. Zaapelował też do wszystkich rodziców

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Dziadkowi 18-latka taki czyn wobec ukochanej rodziny nie mieści się w głowie. Mimo bólu chce utrzymywać z nim kontakt. Po tragedii pozostał mu tylko on i Karol - brat Marcela, którego podczas tragedii nie było w domu.

- Najważniejsze, by Stwórca mu wybaczył. A ja? Ja nie jestem od wybaczania. Kiedy dowiem się, jaki był powód tego, że wymordował rodzinę, wtedy będę intensywniej o tym rozmyślał - powiedział Józef C. Decyzję o wybaczeniu zapewne podejmie po widzeniu z wnukiem.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje uwielbiany aktor. Widzowie go kochali, zmarł po nagłej chorobie
2. Media obiegają informacje o żałosnej mistyfikacji. Sławomir oszukał wszystkich?

18-latek miał wyznać śledczym, że zabił rodzinę, ponieważ w jego domu brakowało miłości, liczył się tylko najmłodszy Kacperek. Uzależnienie od internetu i gier również jest brane pod uwagę przez śledczych. Dziadek zaapelował więc do rodziców w całej Polsce:

- Rozmawiajcie ze swoimi dziećmi. Bądźcie wyrozumiali. Troskliwi. Pytajcie o ich problemy, przytulajcie jak najczęściej. Bywałem tam często, byłem dumny, że mój syn, Tomasz, stworzył tak wspaniałą rodzinę - wspomina.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Media nie opisują dziś początków ich związku. Byłą i obecną żonę Strasburgera łączyła niespodziewana relacja
  2. Spłać długi do końca grudnia, inaczej będziesz mieć poważne problemy. ZUS pomoże je z ciebie ściągnąć
  3. Teraz boją się spać. Zobaczyli co ukryta kamera szpiegująca nagrała w nocy w ich domu
  4. Nigdy nie dodawaj mleka do kawy, ani nie jedz jajek z ziemniakami. Fatalne dla zdrowia połączenia
  5. Ukryta kamera nagrała co tata robi z 4-letnią córką w jej pokoju. Gdy mama zobaczyła nagranie, natychmiast musiała zareagować

Źródło: Super Express

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News