Premiera najnowszego, czwartego odcinka popularnego serialu „Gra o Tron” oficjalnie nastąpi w niedzielę. Jeśli jednak nie możesz się doczekać, już teraz możesz obejrzeć go w sieci. Za wyciek odcinka nie odpowiadają hakerzy, ale jeden z dystrybutorów.

Pod koniec lipca Internet obiegła informacja, że na serwery HBO przypuszczono atak hakerski, którego skutkiem była kradzież 1,5 terabajta danych. Pośród wykradzionych materiałów, obok zastrzeżonych informacji, znalazły się też niepublikowane dotąd odcinki produkowanych przez HBO seriali, w tym ich największego hitu – „Gry o Tron”.

Jednak to nie hakerzy odpowiadają za publikację czwartego odcinka serialu przed jego światową premierą. Zawinił indyjski dystrybutor serialu „India Star”, który przyznał się do przypadkowej przedwczesnej emisji odcinka. Do pomyłki przyznano się w piątek.

– Traktujemy to naruszenie bardzo poważnie, niezwłocznie zostało podjęte śledztwo w naszej firmie, obejmujące także naszego partnera technologicznego, aby szybko wykryć przyczynę. To teraz główny cel, w związku z którym podjęliśmy też kroki prawne – podała firma w oficjalnym komunikacie.

Po tym, jak w świat poszła informacja o ataku hakerskim na HBO – to na internetowych przestępców padło pierwsze podejrzenie. Materiały, które ukradli z HBO hakerzy, nadal nie ujrzały światła dziennego. Nie wiadomo, do czego posłużą przestępcom w przyszłości.

ZOBACZ TAKŻE:

https://www.youtube.com/watch?v=BDQNFq1uh2w

...

Zobacz również