Na twitterowym koncie Ambasady RP w Konfederacji Szwajcarskiej umieszczono zadziwiający post. Rozpoczęło to falę krytyki internautów względem placówki.

Publikacja skierowana jest do szwajcarsko-niemieckiego giganta, agencji Ringier Alex Springer. Inni użytkownicy po przeczytaniu tweeta od razu zareagowali krytykując brak profesjonalizmu i osobiste wycieczki umieszczającego wpis.

–  O, jak miło. Dyplomacja na najwyższym poziomie. Nie jestem przekonany, czy się spodoba Szwajcarom, ale #WhoCares, prawda? – skomentował sprawę dziennikarz Onetu Bartosz Węglarczyk.

Czy państwo zwariowali? Czy to może jakaś gimbaza prowadzi ten profil? – pytał inny dziennikarz Marcin Sobczyk.

Do wrzucenia tweeta doszło w poniedziałek późnym wieczorem. Udostępniono przy okazji felieton Marca Waldera, dyrektora generalnego koncernu RASP. Całość opatrzono komentarzem: „Ringier Axel Springer skarży się, że stracił w PL państwowe dotacje w postaci reklam skarbu państwa”.

Ambasadzie dostało się nie tyle, co za samego tweeta, co za trzy uśmieszki na końcu umieszczonego tekstu. Stąd komentarze nazywające pracowników placówki dyplomatycznej „gimbazą”.

Trwają spekulację, co do tego, czy wpis zamieszczono na oficjalnym profilu ambasady celowo, czy też był to błąd polegający na nieprzelogowaniu się na konto prywatne jednego z pracowników.

Do sprawy odniosła się już sama ambasada zamieszczając tweet z wytłumaczeniem.

RASP wydaje w Polsce około 160 tytułów prasowych i ofert cyfrowych. Na wycofaniu się polskiego rządu z zamieszczania w nich reklam. Jak informuje firma, na braku pieniędzy ze skarbu państwa traci miliony.

źródło: wp.pl

 

...

Zobacz również