Dymisja w rządzie PiS! Początek drugiej rekonstrukcji?

Dymisja w rządzie PiS! Początek drugiej rekonstrukcji? Źródło:

Pierwsza rekonstrukcja rządu PiS nastąpiła, gdy role premiera przejął Mateusz Morawiecki. Miały wtedy miejsce liczne dymisje i zmiany w kierownictwie ministerstw. Teraz szykuje się dymisja w Ministerstwie Zdrowia. Czy jest to początek kolejnej rekonstrukcji?

Rekonstrukcje w rządzie, które miały miejsce, gdy role premiera przejmował Mateusz Morawiecki, wywołały duże poruszenie zarówno w mediach, jak i wśród Polaków. Teraz wiele wskazuje na to, że mogą się zbliżać kolejne wielkie zmiany w kierownictwie ministerstw. Początkiem tych zmian ma być dymisja Katarzyny Głowali. Do tej pory pełniła funkcję wiceministra zdrowia. Zastąpił ją już Sławomir Gadomski.

Początek drugiej rekonstrukcji rządu PiS?

Według rzecznika Ministerstwa Zdrowia Sławomira Gadomski ma szerokie doświadczenie oraz odpowiednie wykształcenie do pełnienia funkcji wiceszefa ministerstwa. Nowy wiceminister ma 10 lat doświadczenia w audycie wewnętrznym w sektorze finansowym, głównie w zakładach ubezpieczeń oraz ponad 4 lata zespołami audytowymi. Doświadczenie zdobywał w grupie PZU oraz w Centrum Onkologii Instytutu im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie gdzie pełnił funkcję zastępcy dyrektora ds. zarządzania i finansów. - Nowy wiceszef MZ zajmuje się m.in. zarządzaniem strategicznym, kontrolingiem finansowym, IT, HR, inwestycjami, zakupami, audytem wewnętrznym, bezpieczeństwem, optymalizacją, restrukturyzacją - mówił Krzysztof Jakubiak. Rzecznik Ministerstwa Zdrowia donosi, że Katarzyna Głowala zrezygnowała ze stanowiska z przyczyn osobistych. Jednak wiele osób jest odmiennego zdania. Według nich została do tego zmuszona odgórnie, przez swoich przełożonych. Wielu sugeruje wręcz, że jest to początek kolejnej rekonstrukcji rządu. Tym razem jednak PiS chce to zrobić zupełnie inaczej, a mianowicie chcą uniknąć medialnego szumu. Nie chcą się z tym ogłaszać, ponieważ mogłoby to sugerować, że sami się przyznają do złego funkcjonowania ministerstw, którymi zarządzają. Właśnie dlatego jak ognia unikają rozdmuchiwania tego tematu. Najprawdopodobniej zmiany będą wprowadzać powoli, aby trudniej było je ze sobą połączyć. Wciąż jednak są to sugestie, na których potwierdzenie będziemy musieli jeszcze trochę poczekać. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Historyczny przełom ws. Smoleńska! Ujawniono wstrząsające fakty
  2. Poseł wpadł w szał w Sejmie! Krzyczał jak opętany (WIDEO)
  3. Żona Morawieckiego zrozpaczona. Brutalny atak uderzył w najczulszy punkt
źródło: polsatnews.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News