Jak poinformował rzecznik Ministerstwa Sprawiedliwości, jedna z urzędniczek w resorcie podała się do dymisji. Jej odejście ma związek z aferą reprywatyzacyjną, która wstrząsa w ostatnich dniach stolicą naszego kraju.

 – Urzędniczka Ministerstwa Sprawiedliwości Marzena Kruk, która jest zamieszana w aferę reprywatyzacyjną, podała się do dymisji. W poniedziałek orzeczenie w jej sprawie wyda komisja dyscyplinarna, która zajmowała się jej oświadczeniami majątkowymi – poinformował media rzecznik resortu sprawiedliwości.

Kobieta jest zamieszana w aferę reprywatyzacyjną, która wstrząsa w ostatnich dniach Warszawą. Kruk, która prywatnie jest siostrą znanego mecenasa Roberta Nowaczyka (to on zreprywatyzował ponad 50 nieruchomości w Warszawie) uzyskała od 2011 r. blisko 40 milionów złotych w ramach odszkodowań reprywatyzacyjnych. Jej nazwisko pojawia się w 19 postępowaniach odszkodowawczych.

Urzędniczka ministerstwa sprawiedliwości jest również współwłaścicielką działki przy Pałacu Kultury i Nauki na ul. Chmielnej 70, od której cała afera wybuchła w mediach.

Jak poinformował również rzecznik ministerstwa sprawiedliwości, mimo że Kruk złożyła dymisję to o jej przyszłości – niezależnie od jej wniosku – w resorcie zdecyduje komisja dyscyplinarna, która ogłosi swoją decyzję w najbliższy poniedziałek.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie :


bh, źródło: wp / onet

Zobacz również