Dymisja Szydło to TEMAT ZASTĘPCZY. Już wiadomo, o co chodzi

Dymisja Szydło to TEMAT ZASTĘPCZY. Już wiadomo, o co chodzi Źródło:

Doniesienia i spekulacje na temat dymisji premier Beaty Szydło od kilku dni zalewają polskie media. Środki masowego przekazu milczą jednak o tym, co rząd w następnym tygodniu zamierza zrobić z polską ekonomią oraz związkami zawodowymi. 

Rezygnacja premier Szydło prawdopodobnie jest jednym z tematów zastępczych, mających "przykryć" informacje o planowanych przez PiS zmianach w prawie.

Reformy w cieniu medialnych spekulacji

Po pierwsze, w Sejmie odbędzie się drugie czytanie ustawy zakazującej handlu w Polsce w co drugą niedzielę. Możemy spodziewać się w tej sprawie ostrej reakcji i licznych protestów ze strony związków zawodowych, które chcą, by zakaz dotyczył każdej z niedziel. Nastroje wśród związkowców ma nieco uspokoić ustawa umożliwiająca zapisywanie się do związków zawodowych wszystkim pracownikom w Polsce. Dotychczas ten przywilej przysługiwał tylko osobom zatrudnionym na umowę o pracę, natomiast po planowanych zmianach, podobną możliwość uzyskają także ci, którzy podpisali umowę zlecenie bądź o dzieło. Rząd planuje też zniesienie pułapu zarobków powyżej którego nie płaci się składek emerytalnych. Obecnie ta kwota wynosi 8 tys. złotych miesięcznie netto. Kolejna planowana reforma uderzy natomiast w użytkowników e-papierosów. PiS chce obłożyć je akcyzą, co może podnieść ich cenę nawet o połowę. Źródło: rmf24.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News