Bożena Dykiel, która zdobyła uznanie przeciwników obecnego systemu władzy po jej ostrej krytyce urzędującego prezydenta i Platformy Obywatelskiej postanowiła wyjaśnić jej stosunek do polityki.

W wywiadzie dla portalu natemat.pl Dykiel wyraźnie zaznacza, że nie jest zwolenniczką ani PiSu, ani Andrzeja Dudy, ani żadnego innego kandydata i partii. Według aktorki w tych wyborach nie ma dobrego kandydata.

– Szanuję poszczególnych ludzi z każdej partii, tych, którzy są tego warci. Nie jestem za żadną partią. Kiedyś, na samym początku, podobała mi się jedna partia, ale przez te 25 lat to zostało zniszczone – powiedziała Dykiel.

Według aktorki wszystkie poprzednie rządy robiły to samo co robi teraz koalicyjny rząd PO-PSL. Jedyna różnica to to, że obecny rząd robi to na większą skalę i dłużej.

Na sugestię by wybrać kandydata bezpartyjnego, spoza układu np. Pawła Kukiza, aktorka stanowczo stwierdziła, że Paweł Kukiz nie nadaje się na prezydenta ponieważ nie jest odpowiedzialnym i odpowiednim człowiekiem. Według aktorki najlepszym kandydatem na prezydenta byłby wykształcony człowiek, najlepiej prawnik, potrafiący rozmawiać z ludźmi i przede wszystkim powinien być wolny od zobowiązań partyjnych.

bh, źródło: natemat.pl

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.