Szefowie związków Powstańców Warszawskich nie przyjęli medali od Macierewicza. "To protest"

Szefowie związków Powstańców Warszawskich nie przyjęli medali od Macierewicza. "To protest" Źródło: fot. wikimedia / Silar / youtube.com/Muzeum Powstania Warszawskiego / youtube.com/polskazbrojna

Szefowie dwóch związków Powstańców Warszawskich nie przyjęło medali honorowych z rąk ministra obrony narodowej, Antoniego Macierewicza - poinformowało Radio Zet. Jak oświadczyli, jest to ich protest przeciwko włączaniu w obchody rocznicowe apelu smoleńskiego.

Leszek Żukowski, prezes Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej oraz Zbigniew Galperyn, wiceprezes Związku Powstańców Warszawskich w proteście wobec działań ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza, nie przyjęli z jego rąk honorowych medali.

ZOBACZ TAKŻE - Mocne słowa Powstańców na spotkaniu z prezydentem. „Będziemy umierali samotnie, pod płotem”

 -  Nie przyjęliśmy medalu dlatego, że jesteśmy zdania, że apelu poległych nie należy powiększać o pamięć innych - powiedział w rozmowie z Radiem Zet Żukowski.

ZOBACZ TAKŻE - No i stało się. Część Powstańców zrezygnowała ze spotkania z prezydentem Dudą

Do odmowy przyjęcia medali miało dojść w niedzielę przed mszą świętą odprawioną przed pomnikiem Powstania Warszawskiego.

Co ciekawe, słowom Powstańców zaprzecza rzecznik ministra obrony narodowej. Jak przekonuje, nie słyszał o żadnej odmowie przyjęcia medali w tym kontekście i zapewnił, że w trakcie wręczania medali odczytano pełną listę osób, którą zamierzano uhonorować.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

bh, źródło: radio zet
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News