SQUG0XAe
fot. wikimedia / Diliff / publicdomainpictures
Wiadomości Pikio - 18 Stycznia 2017

Dwóch Polaków wybranych na wiceszefów Parlamentu Europejskiego

Dwóch Polaków zostało wybranych na wiceszefów Parlamentu Europejskiego. Politycy z Prawa i Sprawiedliwości oraz Sojuszu Lewicy Demokratycznej będą piastować to stanowisko przez następne 2,5 roku.

Wśród 14 wiceszefów Parlamentu Europejskiego znajdzie się dwóch polityków z Polski. Pierwszy to Ryszard Czarnecki, któremu odnowiono mandat wiceszefa PE.

- Bardzo się cieszę, że jestem pierwszym Polakiem w historii od naszego wejścia do UE w 2004 roku, który uzyskał reelekcję gdy chodzi o dotychczasowych komisarzy jak Hubner, Lewandowski, przewodniczących i wiceprzewodniczących PE jak Buzek, Onyszkiewicz, Siwiec, Bielan, Saryusz-Wolski. Jestem jedynym Polakiem, któremu udało się uzyskać ponowny wybór. Szósty wynik wśród 15 kandydatów jest fantastyczny, bo doceniono moją 2,5-letnią ciężką pracę - czytamy w wysłanym do mediów komunikacie Czarneckiego.

Drugim Polakiem wybranym na wiceszefa Parlamentu Europejskiego jest europoseł Sojusz Lewicy Demokratycznej, Bogusław Liberadzki. Polityk lewicy uzyskał drugi wynik w głosowaniu.

Do tej pory jedynym przedstawicielem Polski w gronie wiceszefów Parlamentu Europejskiego był Ryszard Czarnecki.

bh

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News