Przerażające. Dwie żony polskiego ministra zginęły w górach

Przerażające. Dwie żony polskiego ministra zginęły w górach Źródło: Fot. Pixabay (Kanenori)

Dramat polskiego ministra naprawdę przeraża! Dwie jego żony zginęły bowiem w górach, które on także bardzo kochał. Oczywiście do czasu.

Janusz Onyszkiewicz w czasie swej barwnej politycznej kariery pełnił funkcję posła oraz europarlamentarzysty. Dwukrotnie wybierano go także na szefa Ministerstwa Obrony Narodowej. Był więc bardzo znanym i wpływowym człowiekiem, któremu jednak nie udało się uniknąć ogromnej, wstrząsającej, osobistej tragedii. ZOBACZ TAKŻE: Duda wreszcie zabrał głos ws. konfliktu Polska-Izrael. Ostra odpowiedź

Szokująca tragedia polskiego ministra

Poza pasją polityczną posiadał także drugie hobby, czyli góry. Działacz był alpinistą i himalaistą. Niebezpieczne zamiłowanie zabrało mu niestety nie tylko wiele zdrowia, ale także dwie żony. Pierwsza z nich, Witosława Boretti-Onyszkiewicz, zginęła podczas wycofywania się z jaskini Cinckił w Gruzji. Dramat miał miejsce w 1967 roku. Alison Chadwick-Onyszkiewicz, z którą później związał się polski minister, straciła życie podczas ataku szczytowego na Annapurnę. Wydarzyło się to w 1978 roku. ZOBACZ TAKŻE: Niewidomy muzyk napisał piosenkę o bohaterach z Nanga Parbat!

Jak obecnie czuje się polityk?

Co ciekawe, Onyszkiewicz nazywa się obecnie "honorowym przeciwnikiem" gór. Podkreśla także, że w kwestii wspinaczek wysokogórskich na przestrzeni lat sporo się zmieniło. - Ryzyko jest. Kiedyś, w latach 60, 70-tych, też było, wtedy co dziesiąty himalaista ginął. Ale to nie jest tak, że każdy z nas przed wyjściem w góry spisuje testament - twierdzi obecnie były minister. ZOBACZ TAKŻE: Kulisy dymisji Macierewicza wychodzą na jaw. „Był jak porażony”

Stracił żony, ale potrafił wybaczyć

Nie zmienia to jednak faktu, iż dramat, który go dotknął, musiał być naprawdę bolesny. Wciąż jednak twierdzi, że nie chowa w sobie urazy do gór. Każdy, kto decyduje się na podjęcie tak ryzykownej pasji, zdaje sobie bowiem sprawę z zagrożenia, na które jest narażony. ZOBACZ TAKŻE: Najnowsze zdjęcie Eli Revol. Francuzka wraca do domu
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News