Jednak stało się! Platforma Obywatelska zaczęła wykrwawiać się na oczach całej Polski. Okazuje się, że dwóch senatorów największej formacji opozycyjnej postanowiło odejść z partii. Jaki podają powód? Ich zdaniem brak reakcji ze strony władz PO na słowa Borysa Budki jest haniebny.

Ta sprawa sięga końcówki sierpnia tego roku. To właśnie wtedy kontrowersyjnego wywiadu niemieckiej gazecie „Zeit Online” udzielił Borys Budka. Cieszący się ogromnym poważaniem w PO polityk wypowiedział się kontrowersyjny sposób. Jak stwierdził bowiem poseł, Unia Europejska powinna była postawić Polsce ultimatum.

ZOBACZ TAKŻE: Budka wzywa UE do postawienia Polsce utlimatum

Spór wewnątrz partii

Słowa Budki dla niemieckiego medium szerokim echem odbiły się w Polsce. Przeciwko nim zaprotestowali nie tylko posłowie władzy, ale także partyjni koledzy Budki. Najostrzejsze głosy padły ze strony senatorów Andrzeja Misiołka i Leszka Lichoty. Obydwaj od razu dorobili się miana skandalistów i osób dążących do rozłamu.

– Jako senatorowie RP oraz członkowie Platformy Obywatelskiej zdecydowanie odcinamy się od tej części wypowiedzi posła Borysa Budki, w której sugeruje on, że UE powinna stawiać Polsce ultimatum, być nieustępliwa, nieprzejednana, twarda i pokazać swoją siłę wobec Polski oraz grozić naszemu krajowi konsekwencjami w postaci sankcji, których domagałby się jako ostatni – oświadczyli wówczas politycy.

ZOBACZ TAKŻE: Borys Budka ma dość politycznej poprawności. Jego słowa wybrzmieją w całej Polsce

Finał tragiczny dla formacji

W środę politycy ogłosili, że rezygnują z członkostwa w Platformie Obywatelskiej. Wydali także specjalne oświadczenie, w którym zaznaczają, że to właśnie brak reakcji PO na słowa Borysa Budki jest powodem ich odejścia. Senatorowie nie mogą zrozumieć, dlaczego partia pozwoliła Budce na tak kontrowersyjną wypowiedź.

Ich odejście nie tylko jest problematyczne dla Platformy, która straci teraz część sił w Senacie, ale także wizerunkowo pogrąży partię. Na każde zawirowania wśród opozycji z niepokojem patrzą jej wyborcy. Ci wiedzą, że obecna opozycja i tak jest słaba, więc każdy kolejny skandal i porażka jest dla niej wręcz zabójczy.

źródło: wp.pl

NAJGORSZE świąteczne zdjęcia rodzinne wszech czasów


Reprywatyzacja w Warszawie: Najbardziej skandaliczne fakty

...

Zobacz również