Wczorajszy występ polskiej drużyny w meczu z Armenią (2:1) może pozostawiać wiele do życzenia jednak mimo wszystko na koncie reprezentacji oraz selekcjonera Adama Nawałki pojawiły się dwa rekordy. 

Wczorajsza gra polskich piłkarzy według wielu komentatorów – a nawet według samych sportowców i ich trenera – pozostawiała wiele do życzenia. Mimo wygranej i ogromnej przewagi w posiadaniu piłki oraz strzałów na bramkę, polska drużyna z wielkim trudem strzeliła o jedną bramkę więcej od osłabionej reprezentacji Armenii.

Mimo wszystko Polska wygrała przy okazji bijąc dwa rekordy wszech czasów. Pierwszy dotyczy naszej pozycji w rankingu FIFA, bowiem wszystko wskazuje na to, że w najbliższej aktualizacji zestawienia polska reprezentacja zajmie historycznie wysokie miejsce – 15. Nigdy wcześniej nie byliśmy tak wysoko. Najwyżej byliśmy w 2007 roku i po EURO 2016 tj. na 16. miejscu.

Osobistym rekordem może pochwalić się również sam selekcjoner polskiej reprezentacji, Adam Nawałka. Jego osiągnięciem jest z kolei liczba nieprzegranych meczów pod rząd. Aktualny trener polskiej drużyny nie przegrał ani jednego z 11 ostatnich spotkań. Tylko dla porównania – legendarne drużyny Kazimierza Górskiego i Antoniego Piechniczka najdłużej były niepokonane przez 8 spotkań.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie :


bh, źródło: sport.pl / sportowe fatky wp

...

Zobacz również