W sprawie zaostrzenia ustawy o aborcji pojawiły się dwa bardzo mocne, skrajne głosy. Jeden z nich odnosi się do „morderców kobiet”, a drugi jest głosem matki dziecka z downem. Jedno stanowisko wygłosiła blogerka, drugie posłanka PiS. 

Czy prawdą jest, że w obecnym stanie prawnym zabijanych jest coraz więcej dzieci z wykrywanymi genami genetycznymi, w tym zespołu Downa. Jestem matką dziecka z zespołem Downa. Chciałam zapewnić, że to nie jest cierpienie, to nie jest krzyż. To jest miłość! – mówiła posłanka PiS, Anna Milczanowska. Jej głos jest udostępniany masowo przez zwolenników zaostrzenia ustawy o aborcji.

Z kolei przeciwnicy zmian i zwolennicy liberalizacji prawa aborcyjnego podpisują się pod pełnym emocji stanowiskiem blogerki Doroty Majewskiej, która opublikowała wpis na portalu naTemat.pl.

– Skończyło się bycie miłym i grzecznym. Skończył się czas debaty – bo tu nie ma z kim dyskutować. Ja napisze krótko – jeśli ustawa o rodzeniu bękartów gwałcicieli, martwych, pokracznych płodów, rodem z horroru, albo takich które urodzą się tylko po to żeby umrzeć – przejdzie – to będziecie mieć już nie tylko na sumieniu zdrowie fizyczne i psychiczne tysięcy kobiet. Wy je skazujecie na potworne cierpienia lub śmierć, i to w białych rękawiczkach! Skoro nic was nie obchodzi taka potworna krzywda, która aż woła o pomstę do nieba, to zapewne nie zdziwi was wojna w tym kraju. To jest współczesna Inkwizycja i Holokaust w jednym! A to wszystko rozgrywa się w XXI wieku, na oczach całego cywilizowanego świata! Morderców kobiet chcę zobaczyć w celach więziennych – napisała Majewska.

https://youtu.be/ABDNUiv2LLc

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie :

...

Zobacz również