Minęły zaledwie dwa dni od drugiej tury wyborów, a prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz już wycofuje się z obietnicy wyborczej. Chodzi o tramwaje. 

Co prawda Wrocław kupi nowe pojazdy, aczkolwiek mniej niż obiecywał prezydent.

– Nigdy nie mówiłem, że kupimy ich dokładnie 30 – twierdzi dziś Rafał Dutkiewicz.

Problem polega na tym, że w swoim programie wyborczym napisał, iż kupi 30 nowoczesnych tramwajów.

– Zrealizuję wszystkie gwarancje i obietnice, o których mówiłem w trakcie kampanii. Dotrzymam słowa we wszystkim. Chciałbym tylko sprawdzić czy wszystkie moje słowa zostały właściwie usłyszane. Na przykład, ja mówiłem o kilkunastu tramwajach, które zakupimy, pewnie ich będzie kilkadziesiąt. Słyszę, że na liście jest dokładnie wpisana liczba 30. Będzie bardzo dużo tramwajów. Ale nigdy nie mówiłem że to będzie dokładnie 30 – stwierdził prezydent.

Program komitetu wyborczego można znaleźć na stronie internetowej www.rafaldutkiewicz.pl w zakładce „Program”, strona 5 o tytule „Transport przyjazny dla ludzi i środowiska”.

Rafała Dutkiewicza odsyłamy więc do programu wyborczego jego komitetu wyborczego (podpowiadamy – można go znaleźć na stronie internetowej www.rafaldutkiewicz.pl w zakładce „Program”, strona 5 zatytułowana „Transport przyjazny dla ludzi i środowiska”).

źródło: gazetawroclawska.pl

...

Zobacz również