Minął zaledwie jeden dzień od wystąpienia prezesa Jarosława Kaczyńskiego w sprawie nagród ministerialnych i obcięcia wynagrodzeń parlamentarzystom. A jednak od tej chwili publicyści w Polsce nie przestają o tym mówić i pisać. Wypowiedział się także Kamil Durczok, który niespodziewanie… podziękował Kaczyńskiemu.

Kamil Durczok nie należy do sympatyków prezesa partii rządzącej. Przez wiele lat pracował w nieprzychylnej Prawu i Sprawiedliwości telewizji TVN. Także dziś regularnie krytykuje postępowanie Kaczyńskiego. Skąd zatem jego nagła wdzięczność?

Durczok „dziękuje” Kaczyńskiemu

Otóż jego słowa są na wskroś szczere, a równocześnie niezwykle ironiczne. Redaktor naczelny portalu Silesion.pl dziękuje prezesowi PiS, uważa bowiem jego decyzję za błędną, a wręcz „najgorszą, jaką mógł podjąć”. Uważa jednak, że dzięki tej decyzji Polacy „w końcu przejrzą na oczy” i zrozumieją, że władza Prawa i Sprawiedliwości jest szkodliwa.

– Dzięki śmiałej decyzji szeregowego posła, który całej politycznej i samorządowej Polsce, jednym ruchem zabrał 20 procent wynagrodzeń, Polska przejrzy na oczy. I zobaczy, jak bez najmniejszych oporów Jarosław Kaczyński uznaje ten kraj za swoją własność – pisze dziennikarz na początku swojego komentarza.

Zdaniem Kamila Durczoka bowiem Jarosław Kaczyński nie dostrzega prawdziwej przyczyny spadku poparcia dla jego partii. Jego zdaniem winą za sytuację, w jakiej Prawo i Sprawiedliwość znalazło się w ostatnich tygodniach, obarczyć należy „armię Misiewiczów, Obajtków, narodowych fundacji i im podobnych”.

Kaczyński popełnił błąd?

Tymczasem lider obozu rządzącego nie dostrzegł prawdziwych przyczyn złych wyników sondażowych PiS-u. Podejmując zatem decyzję o obcięciu uposażeń posłom i senatorom oraz samorządowcom, Jarosław Kaczyński po raz kolejny dzieli Polaków, którzy w końcu zrozumieją, że uważa on państwo za swoją własność.

– Decyzja o obcięciu politykom wynagrodzeń, jak w soczewce pokazuje sposób myślenia Kaczyńskiego. Państwo to ja – mówi Prezes. A skoro tak, to ja decyduję o wszystkim. O mediach, o sądach, o Trybunale Konstytucyjnym, wreszcie o tym ile zarabiają wszyscy wokół – wyjaśnia redaktor naczelny Silesion.pl

Bowiem, jak twierdzi Durczok, decyzja o obcięciu pensji wszystkim parlamentarzystom oraz przedstawicielom samorządów jest nieuczciwa. I tę nieuczciwość w końcu Polacy dostrzegą.

– Mimo wszystko, Panie Prezesie, kraj jest Panu ogromnie wdzięczny. Jeszcze trzy takie decyzje i wszyscy przejrzą na oczy. A kiedy przejrzą, dostrzegą, jakie wariatkowo nam tu budujecie – kończy były szef „Faktów” TVN.

WARTO PRZECZYTAĆ:

  1. Kaczyński dostanie ZAWAŁU! Ogromny popłoch w PiS
  2. Transfer do PiS! Posłowie opozycji dołączają do partii Kaczyńskiego
  3. Ujawniono niebotyczne wydatki Kaczyńskiego! To wszystko z naszych kieszeni

Czy decyzja Jarosława Kaczyńskiego o obniżeniu wynagrodzeń polityków jest słuszna?

Zobacz Wyniki

Loading ... Loading ...

Kaczyński: Ministrowie oddadzą nagrody. Internauci żartują w najlepsze... [MEMY]


Srebrne Usta: Te słowa polityków rozbawią cię do łez!