Durczok dziękuje Kaczyńskiemu!

Durczok dziękuje Kaczyńskiemu!

Minął zaledwie jeden dzień od wystąpienia prezesa Jarosława Kaczyńskiego w sprawie nagród ministerialnych i obcięcia wynagrodzeń parlamentarzystom. A jednak od tej chwili publicyści w Polsce nie przestają o tym mówić i pisać. Wypowiedział się także Kamil Durczok, który niespodziewanie... podziękował Kaczyńskiemu.

Kamil Durczok nie należy do sympatyków prezesa partii rządzącej. Przez wiele lat pracował w nieprzychylnej Prawu i Sprawiedliwości telewizji TVN. Także dziś regularnie krytykuje postępowanie Kaczyńskiego. Skąd zatem jego nagła wdzięczność?

Durczok "dziękuje" Kaczyńskiemu

Otóż jego słowa są na wskroś szczere, a równocześnie niezwykle ironiczne. Redaktor naczelny portalu Silesion.pl dziękuje prezesowi PiS, uważa bowiem jego decyzję za błędną, a wręcz "najgorszą, jaką mógł podjąć". Uważa jednak, że dzięki tej decyzji Polacy "w końcu przejrzą na oczy" i zrozumieją, że władza Prawa i Sprawiedliwości jest szkodliwa. - Dzięki śmiałej decyzji szeregowego posła, który całej politycznej i samorządowej Polsce, jednym ruchem zabrał 20 procent wynagrodzeń, Polska przejrzy na oczy. I zobaczy, jak bez najmniejszych oporów Jarosław Kaczyński uznaje ten kraj za swoją własność - pisze dziennikarz na początku swojego komentarza. Zdaniem Kamila Durczoka bowiem Jarosław Kaczyński nie dostrzega prawdziwej przyczyny spadku poparcia dla jego partii. Jego zdaniem winą za sytuację, w jakiej Prawo i Sprawiedliwość znalazło się w ostatnich tygodniach, obarczyć należy "armię Misiewiczów, Obajtków, narodowych fundacji i im podobnych".

Kaczyński popełnił błąd?

Tymczasem lider obozu rządzącego nie dostrzegł prawdziwych przyczyn złych wyników sondażowych PiS-u. Podejmując zatem decyzję o obcięciu uposażeń posłom i senatorom oraz samorządowcom, Jarosław Kaczyński po raz kolejny dzieli Polaków, którzy w końcu zrozumieją, że uważa on państwo za swoją własność. - Decyzja o obcięciu politykom wynagrodzeń, jak w soczewce pokazuje sposób myślenia Kaczyńskiego. Państwo to ja - mówi Prezes. A skoro tak, to ja decyduję o wszystkim. O mediach, o sądach, o Trybunale Konstytucyjnym, wreszcie o tym ile zarabiają wszyscy wokół - wyjaśnia redaktor naczelny Silesion.pl Bowiem, jak twierdzi Durczok, decyzja o obcięciu pensji wszystkim parlamentarzystom oraz przedstawicielom samorządów jest nieuczciwa. I tę nieuczciwość w końcu Polacy dostrzegą. - Mimo wszystko, Panie Prezesie, kraj jest Panu ogromnie wdzięczny. Jeszcze trzy takie decyzje i wszyscy przejrzą na oczy. A kiedy przejrzą, dostrzegą, jakie wariatkowo nam tu budujecie - kończy były szef "Faktów" TVN.
WARTO PRZECZYTAĆ:
  1. Kaczyński dostanie ZAWAŁU! Ogromny popłoch w PiS
  2. Transfer do PiS! Posłowie opozycji dołączają do partii Kaczyńskiego
  3. Ujawniono niebotyczne wydatki Kaczyńskiego! To wszystko z naszych kieszeni
Następny artykuł
0 Skomentuj

Komentarze 0

Ocena artykułu