Duńska minister wjechała w uchodźców samochodem!

Duńska minister wjechała w uchodźców samochodem! Źródło: Fot. Youtube

Stosunki między europejskimi rządami oraz grupami imigrantów i uchodźców, którzy przybywają do ich krajów, stają się z czasem coraz bardziej napięte. Obie strony konfliktu zaczynają zachowywać się nerwowo, nie mogąc sprostać kryzysowi. Film, który ujrzał jednak właśnie światło dzienne, szokuje skrajnością emocji związanych z czasem trudnym zarówno dla Europy, jak i przybywających do niej ludzi.

Duńska minister ds. integracji Inger Støjberg udała się do jednego z ośrodków dla uchodźców oraz imigrantów, aby nakręcić krótki materiał pokazujący swoją pracę. Podczas pobytu w bardzo specyficznym miejscu miała ona oświadczyć grupie osób, że będą musiały wrócić do kraju, z którego przybyły, z powodu braku udzielenia im oficjalnego azylu.

Szokujące kulisy nagrania

Kiedy polityk opuściła ośrodek, otoczyła ją grupa ludzi, którzy według duńskich mediów są Kurdami. Ochroniarze szybko pomogli minister przedostać się do samochodu, jednak zdesperowani imigranci postanowili wtedy zaatakować jej pojazd. Co szokujące, kierowca nie zatrzymał się jednak i potrącił jedną ze zgromadzonych kobiet.  Rannej bardzo szybko udzielono pomocy lekarskiej, a jej życiu nie grozi żadne niebezpieczeństwo. Sprawa jest jednak szeroko komentowana w światowych mediach, wywołując całkowicie skrajne emocje.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News