Dunka zabiła dziesiątki dżihadystów. Oni chcą jej głowy, Duńczycy wsadzić ją za kratki

Dunka zabiła dziesiątki dżihadystów. Oni chcą jej głowy, Duńczycy wsadzić ją za kratki

Joanna Palani to obywatelka Danii, która wraz z siłami Kurdów zabijała dżihadystów. Sama przekonywała, że "to bardzo łatwe". Teraz islamiści chcą jej głowy, a Duńczycy wsadzić za kratki. 

23-latka  mieszka obecnie w Kopenhadze, ale po powrocie z wojny w Iraku i Syrii nie ma łatwego życia w ojczyźnie. Nie zmienia tego popularność w mediach społecznościowych. Joanna Palani nie może znaleźć pracy, a co gorsza część rodaków chce ją wsadzić za kratki.

Wyjeżdżając do Iraku i Syrii oraz zabijając tam dżihadystów, Palani naruszyła przepisy dotyczące zakazu walki w zagranicznych siłach zbrojnych. Sprawa jest poważna, a kobiecie grozi kara pozbawienia wolności. Duńczycy chcą ją wsadzić za kratki na 2 lata. Już trafiła do aresztu.

To nie koniec problemów Palani. Islamiści wyznaczyli nagrodę za jej głowę opiewającą na milion dolarów. Zamierzają dorwać 23-latkę na terenie Kopenhagi.

Kobieta jest oburzona i uważa, że cała sprawa to absurd. Nie rozumie jak mogła zagrozić Danii, skoro kraj ten szkoli Kurdów do walki z ISIS.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News