Joanna Palani to obywatelka Danii, która wraz z siłami Kurdów zabijała dżihadystów. Sama przekonywała, że „to bardzo łatwe”. Teraz islamiści chcą jej głowy, a Duńczycy wsadzić za kratki. 

23-latka  mieszka obecnie w Kopenhadze, ale po powrocie z wojny w Iraku i Syrii nie ma łatwego życia w ojczyźnie. Nie zmienia tego popularność w mediach społecznościowych. Joanna Palani nie może znaleźć pracy, a co gorsza część rodaków chce ją wsadzić za kratki.

Wyjeżdżając do Iraku i Syrii oraz zabijając tam dżihadystów, Palani naruszyła przepisy dotyczące zakazu walki w zagranicznych siłach zbrojnych. Sprawa jest poważna, a kobiecie grozi kara pozbawienia wolności. Duńczycy chcą ją wsadzić za kratki na 2 lata. Już trafiła do aresztu.

To nie koniec problemów Palani. Islamiści wyznaczyli nagrodę za jej głowę opiewającą na milion dolarów. Zamierzają dorwać 23-latkę na terenie Kopenhagi.

Kobieta jest oburzona i uważa, że cała sprawa to absurd. Nie rozumie jak mogła zagrozić Danii, skoro kraj ten szkoli Kurdów do walki z ISIS.

...

Zobacz również