Trudno wyjaśnić, jak mogło do tego dojść. Ryba z polskiej przetwórni okazała się śmiertelnie trująca dla Duńczyka. Jak się okazuje, nie jest to jedyna osoba, która ucierpiała z powodu łososia wędzonego z Polski.

W wędzonych łososiach pochodzących z polskiej przetwórni BK Salmon wykryto bardzo niebezpieczną bakterię Listeria monocytogenes. Służby sanitarne Danii doliczyły się czterech przypadków ciężkiego zatrucia. Jednego pacjenta niestety nie udało się uratować. Mężczyzna zmarł.

O sprawie poinformowała firma Dansk Supermarked Group (DSG), do której należą sieci sklepów Netto, Bilka, Føtex and Salling. Pierwsze przypadki bakterii Listeria w łososiach przetwarzanych w Polsce wykryto jeszcze w maju. Do najgorszego doszło dopiero w sierpniu. Trzech pacjentów, którzy nadal znajdują się w szpitalu, pozostaje w stanie ciężkim. Jeden niestety zmarł.

Przeprowadzona później kontrola wykazała, że właśnie paczka z polskiej przetwórni zawiera śmiercionośną bakterię. DSG natychmiast wycofała ze sprzedaży łososia wędzonego z BK Salmon. Wydała też oświadczenie, w którym potwierdza, że chodzi właśnie o polskiego przetwórcę.

Obecnie DSG szuka innej firmy, która dostarczać będzie łososia wędzonego, dotąd bowiem polska firma była głównym dostawcą dla DSG. Równocześnie nie skreślono BK Salmon. Przedstawiciele obu firm próbują znaleźć rozwiązanie, które zadowoli wszystkich.

Źródło: finanse.wp.pl

...

Zobacz również

Które zwierzę jest najgroźniejsze dla ludzi? Możesz się MOCNO zdziwić!