Dudy nie było na konwencji PiS. To było dla niego ważniejsze

Dudy nie było na konwencji PiS. To było dla niego ważniejsze

Dzisiejsza konwencja Prawa i Sprawiedliwości i jego koalicjantów w Warszawie wyznaczyła nowy kierunek, w którym pod rządami tej partii zmierzało będzie państwo polskie. Politycy Zjednoczonej Prawicy opowiedzieli o swoich daleko idących planach, będących przedłużeniem ich dotychczasowych działań. W tym czasie prezydent Andrzej Duda uczestniczył w biegu zorganizowanym w jednym ze stołecznych parków.

Zjazd najważniejszych działaczy koalicji rządzącej był prawdziwym ciosem w opozycję. Ogłoszono na nim ogromny sukces dotychczasowej polityki Zjednoczonej Prawicy oraz zapowiedziano nowe idee, które w zamyśle mają pomóc rozwijać się Polsce i jej mieszkańcom. Rząd planuje m.in. obniżenie podatku CIT do 9 proc., nowe świadczenia socjalne dla seniorów, matek i dzieci, zmianę konstytucji oraz, jedną z najbardziej kontrowersyjnych dotychczas inicjatyw obecnych władz, możliwość głosowania za niepełnoletnie dzieci, jeśli pochodzą z rodzin wielodzietnych. - Pierwszym naszym projektem, który mamy dla Polaków, to bardziej proporcjonalny i niższy ZUS przy dwuipółkrotności wynagrodzenia minimalnego. To niesprawiedliwe, że ktoś, kto ma 3 tys. przychodu, płaci taką samą składkę jak wielkie korporacje - mówił premier Mateusz Morawiecki.

Andrzej Duda w tym czasie uprawiał sport

Gdy środowisko prezydenta omawiało plany na Polskę, Andrzej Duda uczestniczył w biegu zorganizowanym w stołecznym Parku Skaryszewskim na Saskiej Kępie. Pięciokilometrowy wyścig odbył się ku pamięci Pawła Janeczka, funkcjonariusza BOR i szefa ochrony prezydenta Lecha Kaczyńskiego, który razem ze swoim przełożonym poniósł śmierć w katastrofie smoleńskiej. Bieg o nazwie "Urodziny Janosika" (Janeczek przez przyjaciół nazywany był właśnie Janosikiem) organizuje co roku jego rodzina. Wydarzenie jest częścią 40. PZU Maratonu Warszawskiego i jest pierwszy z pięciu poprzedzających go biegów. "Janosik" był zapalonym biegaczem i regularnie uczestniczył w stołecznym biegu o dystansie 42195 metrów. Oprócz prezydenta RP alejami Parku Skaryszewskiego im. Ignacego Jana Paderewskiego pobiegli funkcjonariusze Policji, Służby Ochrony Państwa i Straży Granicznej oraz oczywiście zwykli obywatele.
ZOBACZ TAKŻE:
  1. O tym zdjęciu mówią wszyscy. Gwiazda „M jak Miłość” pozuje w majtkach
  2. Kaczyński grozi palcem. „UWAŻAJCIE!”
  3. Niesamowite! Stoch odda swoje pieniądze tym, którzy najbardziej go dopingowali
źródło: natemat.pl
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News