Dudę zamurowało! To co ujawnił mu prezydent Iraku było zbyt szokujące

Dudę zamurowało! To co ujawnił mu prezydent Iraku było zbyt szokujące

Tego co właśnie ujawniono nie spodziewał się nawet prezydent Andrzej Duda. Wszystko odbyło się do tego na konferencji prasowej, która była transmitowana na żywo przez wiele stacji telewizyjnych.

Ujawnione dzisiaj informacje na temat przebiegu walki z ISIS zaszokowały wszystkich. Bardziej od samych, podanych przez prezydenta Iraku liczb zdumiewa jednak to, jak zareagował na nie Andrzej Duda.

Widoczne zaskoczenie

Z wizytą w polskiej stolicy przebywał dzisiaj Mohammed Fuad Massum Khader. Gdy doszło do wspólnego wystąpienia prezydenta Iraku z Andrzejem Dudą dowiedzieliśmy się, że polscy żołnierze zginęli w walce z tzw. Państwem Islamskim. Dokładna liczba nie jest znana. Wiadomo tylko, że to około 20 osób. Prezydent nie mógł ukryć zafrasowanej miny i wyraźnie sprawiał wrażenie, że nie ma pojęcia o czym mowa. To tym bardziej kłopotliwe, bo Andrzej Duda jest zwierzchnikiem sił zbrojnych. Potem jednak przywódca Iraku sprecyzował swoją wypowiedź, ze chodziło mu o walkę z Al-Kaidą. Taka informację podał na swoim Twitterze dziennikarz „Rzeczpospolitej” Jerzy Haszczyński. Twitter/ Jerzy Haszczyński Delegacja arabskiego państwa przyjechała w celu omówienia kilku kwestii. Dotyczyły one sytuacji jaka ma miejsce w tym rejonie świata, eksportu polskiej żywności, bezpieczeństwa oraz współpracy w dziedzinie gospodarczej. Nasze państwo od lat czynnie wspiera koalicję państw walczących z ISIS. Irak poprzez działania ekstremistów jest jednym z najbardziej narażonych państw regionu. Natomiast wojskowi z polskiej armii są jednymi z głównych grup szkolących żołnierzy w Iraku. - Wspieramy wszelkie działania, które dla wsparcia Iraku realizowane są również przez UE. Wspieramy przygotowanie planu strategicznego dla Iraku, nad którym na forum UE dosłownie w ostatnich dniach rozpoczęły się prace - poinformował prezydent Duda. Ze strony polskiej głowy państwa padła też zapowiedź chęci stworzenia konsulatu generalnego w Irbilu. Andrzej Duda przypomniał ponadto współpracę, jaką oba państwa miały ze sobą w latach 80., wyrażając chęć włączenia się w odbudowę i modernizację gospodarki islamskiego państwa. Wizyta prezydenta Khadera przypomniała również o 85-letnich stosunkach dyplomatycznych jakie mają Polska i Irak.   Żródło: wp.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News