Dzisiejsze przemówienie prezydenta Andrzeja Dudy wywołało niemałe zamieszanie nie tylko w Polsce, ale również poza jej granicami. Zdaniem wielu komentatorów prezydent wydał zbyt mocną opinię.

W swoim przemówieniu w czasie obchodów rocznicy wybuchu II wojny światowej Andrzej Duda niemal w każdym zdaniu zwracał uwagę, że to Niemicy ponoszą odpowiedzialność za tamten konflikt.

Ale wszyscy razem byliśmy obywatelami Rzeczypospolitej ‒ polskiego państwa ‒ których Niemcy postanowili zniszczyć – mówił Prezydent RP.

Wiele osób zauważa, że przemówienie było ewidentnie skierowane przeciwko Niemocom. Prezydent podkreślił również, że konieczne jest „zadośćuczynienie” win.

Trzeba wiedzieć i pamiętać, kto był ofiarą, a kto mordercą, kto był ofiarą, a kto był agresorem i nie wolno dopuścić do tego, by ta elementarna prawda była zamazywana przez czas, poprzez machinacje różnego rodzaju historyków lub pseudohistoryków – grzmiał prezydent Andrzej Duda.

Słowa polskiego prezydenta odbiły się szerokim echem w kuluarach europejskiej polityki. Panuje tam przekonanie, że prezydent Duda wyjawił publicznie, kogo rząd Prawa i Sprawiedliwości uważa aktualnie za swojego głównego wroga.

źródło: polsatnews.pl

...

Zobacz również

Ile aut ma Beata Kempa? Kto by pomyślał! Prześwietlamy sekrety majątkowe polityków