Duda kolejny raz musi być ratowany przez swoich kolegów z partii, jednak PiS również ma swój interes w tłumaczeniu się za niego. Muszą odbudować swój wizerunek, po tym, jak prezydent go zrujnował.

Duda podczas wizyty w Leżajsku wypowiedział bardzo kontrowersyjne słowa. Chodzi oczywiście o „wyimaginowaną wspólnotę”, która według wielu odnosi się wprost do Unii Europejskiej. Teraz politycy PiS muszą tłumaczyć się za słowa prezydenta, które zrujnowały ich wizerunek.

Duda mówi, a PiS się tłumaczy

Polexit w ostatnim czasie jest coraz głośniejszym tematem w naszym kraju. Wszyscy zdają sobie sprawę, jakie podejście do wspólnoty europejskiej ma polski rząd. Najlepiej widać to na przykładzie konfliktu, który powstał wraz z reformami w sądownictwie. Parlament Europejski już niejednokrotnie alarmował w tej sprawie, jednak rząd PiS nic sobie z tego nie robił, a wręcz krytykował polityków ingerujących w polską politykę.

Według wielu takie zachowanie polskiego rządu wprost sugeruje chęć odłączenia się naszego kraju od UE. Dodatkowo teraz padły słowa Dudy, które zdają się idealnie pasować do tego scenariusza. Jednak członkowie partii rządzącej absolutnie zaprzeczają wszelkim doniesieniom oraz bronią prezydenta, twierdząc, że jego wypowiedź została zmanipulowana.

– Mam wrażenie, że słowa prezydenta zostały zmanipulowane. On nie odnosił się do Unii Europejskiej. Unia Europejska jest potrzebna Polsce, tak jak Polska jest potrzebna Unii Europejskiej – mówiła Beata Szydło.

Wszyscy zdają sobie sprawę, że prezydent wywodzi się z partii Jarosława Kaczyńskiego. Duda przez Polaków jest identyfikowany z PiS-em, przez co każda jego wpadka odbija się negatywnie na wizerunku partii. Właśnie dlatego teraz mimo ostatnich zatargów pomiędzy Dudą i członkami PiS-u, politycy rządu bronią swojego kolegi.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Cały internet śmieje się z Pawłowicz. Nawymyślała głupot jak nigdy
  2. RP: Odkryto pilnie strzeżoną tajemnicę PiS. Tak wygrają wybory
  3. PiS znalazł bat na Tuska. Wiadomo jak go ukażą

Agata Duda ma swoje sekrety. 10 faktów z jej życia, którymi się nie chwali [ZDJĘCIA]


Czym zajmuje się córka Macierewicza? Zaskakujące! 10 największych sekretów polityka

źródło: gazeta.pl

Redaktor portalu Pikio.pl. Absolwent ratownictwa medycznego na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie. Człowiek ciekawy świata, komentujący to, co go otacza.