Duda został pośmiewiskiem. Wytknęli mu nawyk

Duda został pośmiewiskiem. Wytknęli mu nawyk

Andrzej Duda cieszy się sporym zaufaniem i dosyć mocną pozycją. Pomimo tego, że poradził sobie z jawnie stawiającym się mu Antonim Macierewiczem, potrafił zawetować ustawy powstałe z inicjatywy Prawa i Sprawiedliwości, a nawet zapowiedział bardzo ważne dla kształtu polskiego państwa referendum, wciąż pojawiają się głosy o jego zależności od Jarosława Kaczyńskiego. Śmiechom i szyderstwom nie ma końca, a internauci zwrócili uwagę na pewien nawyk prezydenta, który świadczyć ma o jego słabości.

Dla prezydenta RP ostatnie dwa lata nie były łatwe, jeśli chodzi o wizerunek i poważanie. Poparcie i szacunek musiał budować stopniowo, czekając na zatrzymanie się wyjątkowo długotrwałej fali negatywnej popularności związanej z memami z jego wizerunkiem. ZOBACZ TAKŻE: Oto, co Kotulanka zostawiła w spadku swoim dzieciom Od samego początku zwracano uwagę na jego małą rolę w partii, prawie całkowity brak popularności. Te dwa czynniki skazały Dudę na reputację kukiełki w rękach Jarosława Kaczyńskiego, który miał kierować każdym ruchem i wypowiedzią głowy państwa. Nieznany szerszej publiczności były poseł na Sejm i do Europarlamentu jednak wygrał wybory i został kolejnym prezydentem RP. Był to początek jego trudnej drogi. ZOBACZ TAKŻE: Największa gwiazda „Korony królów” wylatuje z serialu Mijają kolejne miesiące, a prezydent Duda wciąż jest obiektem kpin i domysłów. Dziś karierę wśród internetowych znawców polityki robi teoria, jakoby dobitnym dowodem na jego uzależnienie od prezesa PiS był sposób, w jaki rozpoczyna swoje przemówienia.

Duda został pośmiewiskiem

Użytkowniczka Twittera zwróciła uwagę na słowa, które bardzo często pojawiają się na początku wielu publicznych wystąpień prezydenta. Brzmią one: "Ja, jako Prezydent". ZOBACZ TAKŻE: Kataklizm w USA. 2 miliony poszkodowanych Jakkolwiek dziwnie to nie zabrzmi, mają one świadczyć o tym, że Andrzej Duda musi przypominać o swoim stanowisku i przysługującym mu tytułowi, gdyż jego pozycja jest tak naprawdę nikła. Kobiecie wtórowali inni internauci, którym spekulacje sprawiły sporo radości. - Czy ktoś z Kancelarii prezydenta mógłby zwrócić uwagę Andrzejowi Dudzie żeby nie mówił w koło: ”Ja, jako Prezydent”? To bufonada, przecież wystarczy, że mówi w 1. os. i wszyscy wiemy, że mówi jako Prezydent. No chyba, że musi przekonywać sam siebie – napisała. – Ciągłe podkreślanie swojego stanowiska, swojej pozycji, to objaw kompleksu niższości. Akurat w przypadku pana Prezydenta mnie nie dziwi, biorąc pod uwagę jak jest traktowany przez JK – przypominam zdjęcia JK podającego rękę panu AD - skomentował inny użytkownik portalu. ZOBACZ TAKŻE: Kukiz wpadł w szał. „Porażające jest FRAJERSTWO obywateli” źródło: Twitter.com
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News