Duda ZDECYDOWAŁ ws. wyjścia Polski z UE! Cały kontynent sparaliżowany
Wiadomości Pikio - 20 Listopada 2017

Duda ZDECYDOWAŁ ws. wyjścia Polski z UE! Cały kontynent sparaliżowany

Andrzej Duda gościł w poniedziałek w Grecji, gdzie w Atenach dał przemówienie przed władzami tego kraju i jego elitami intelektualnymi. W swoich słowach prezydent Polski poruszył delikatny temat przyszłości wspólnoty europejskiej i opuszczenia przez Polskę Unii. Wypowiedzi Dudy zaskoczyły wszystkich.

Duda sporo mówił podczas swojego przemówienia o problemach, które trapią Unię. Jak powiedział, jego zdaniem najlepszym z rozwiązań jest włączenie do debaty w ramach Unii Europejskiej parlamentów narodowych. Zdaniem prezydenta Polski, ich legitymizacja i reprezentacja danego społeczeństwa to mocny argument, by ich wysłuchać.DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ: Kurs na wyjście z UE rozpoczęty. Ruszył projekt ws. POLEXIT - Rozwiązaniem w moim przekonaniu wartym co najmniej poważnej dyskusji, jest pomysł mocniejszego włączenia do tej debaty parlamentów narodowych, które stanowią polityczną reprezentację społeczeństwa i mają jego silną legitymizację z racji wyłonionego w wyborach wielopartyjnego pluralizmu - podkreślił Duda.

O podziałach w Unii słów kilka

Nie mogło zabraknąć wypowiedzi o wszelkich "exitach", czyli wyjściach z Unii Europejskiej, które swą nazwę wzięły od popularnego słowa "Brexit". Jak zaznaczył Duda, wszelkie podziały w UE to droga do jej osłabienia. Kraje powinny w ramach wspólnoty się integrować, a nie dzielić. Zaznaczył, że opuszczanie UE jest "motywowane egoizmem krajowym" i nie rozwiązuje niczego. Ta wypowiedź została odczytana jednoznacznie, jako deklaracja całkowitego poparcia dla wspólnoty. Sparaliżowała jednak kontynentalnych polityków, którzy spodziewali się, że wywodzący się z PiS Duda jest wielkim zwolennikiem wyjścia z UE.DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ: Film z prezydentem Dudą hitem sieci. Nie wytrzymał własnego żartu (VIDEO) - Zgoda na tworzenie wewnętrznych hierarchii i podziałów w Unii, doprowadzi ostatecznie do jej osłabienia. Co więcej, wbrew pomysłodawcom, różnicowanie członków Unii nie rozwiązuje żadnego problemu. Jest tak, ponieważ owe projekty są motywowane egoizmem krajowym, nie zaś wspólnotową solidarnością. Gdyby było inaczej, już dawno odrzucono by na przykład projekt, zagrażający bezpieczeństwu energetycznemu części państw członkowskich. Nie na tym polega przecież lojalna współpraca, o której mówią europejskie traktaty - zaznaczył prezydent.

Tylko zjednoczona Europa

Swoją przemowę Duda podsumował słowami o potędze zjednoczonej Europy. Jego zdaniem, ta będzie silna tylko wówczas, gdy obroni cztery jedności. - Zjednoczona Europa tylko wtedy będzie silna, jeśli zdoła obronić cztery jedności: instytucji europejskich, prawa wspólnotowego, europejskiego rynku i budżetu w zakresie wspólnej polityki - podsumowała głowa państwa.DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ: Duda wściekły jak SZATAN. Rzucił się na Macierewicza „Ubeckie metody!”źródło: tvp.info
duda3Tak żyje Andrzej Duda [ZDJĘCIA]Czytaj dalej
Wiedziałeś, że oni też nie mają matury?!Wiedziałeś, że oni też nie mają matury?!Czytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News