Wygląda na to, że wyśmienity humor nie opuszczał Andrzeja Dudy przez cały czas jego pobytu na szczycie NATO w Brukseli. Dowodem na to są jego słowa z konferencji dotyczącej rozmowy z Emmanuelem Macronem.

Istną furorę w sieci robi dziś zdjęcie zadowolonego Andrzeja Dudy, który za plecami Angeli Merkel i Emmanuela Macrona pokazywał fotografom kciuki uniesione w górę. Humor nie opuszczał go również na konferencji po rozmowie z prezydentem Francji.

Andrzej Duda wielokrotnie podkreślał, że w stosunkach obu państw istnieje szereg trudnych tematów. Nawiązał przy tym do słów wiersza Władysława Broniewskiego ,,Bagnet na broń” nawiązującego do agresji hitlerowców wobec Polski w 1939 roku.

Jak to powiedział kiedyś poeta, są w ojczyźnie rachunki krzywd – powiedział śmiejąc się prezydent Andrzej Duda.

Wyglądało jednak na to, że jedynie samego Prezydenta RP rozbawiło to przyrównanie stosunków polsko-francuskich do wersu dotyczącego żądań hitlerowców wobec naszego kraju. Zdaniem wielu przyrównywanie nawet w żarcie stosunków Polski z zachodnim sąsiadem w 1939 roku do obecnych z Francją to gruba przesada.

W sieci jednak zachowanie prezydenta wzbudziło skrajnie różne emocje. Jedni uważają, że Andrzej Duda przesadził. Inni, że jest to kolejny dowód na zaskakujący jak na realia polskiej polityki dystans.

...

Zobacz również

Zobacz również